Wyjaśnienie
Explanation


Zauważ że, ten serwis, cieszy się ogromną popularnością. Jest to serwis bogaty w unikalne ilustracje i ciekawe informacje - stąd też jest on bardzo duży, wiele GB. Mimo udostępnienia go szerokim łączu, nie jest ono w stanie w szczytach ruchu zapewnić przesłania wszystkich fotografii. Stąd ten bezpiecznik przeciążeniowy i wyświetlające się czasami, w miejscu fotografii, komunikaty o przeciążeniu.

Więc natrafiłeś/natrafiłaś na bezpiecznik przeciążeniowy. Powody mogą być dwojakie:

1. Próbujesz ściągnąć zawartość całego serwisu przy pomocy programu służącego do takich celów. To generuje zbyt duży ruch, przeszkadza normalnym użytkownikom i jest całkowicie bezsensowne i bezskuteczne. Raz, że oprócz tej blokady są inne zabezpieczenia, które uniemożliwią ściągnięcie całości serwisu. Dwa, że ściągnięte fragmenty są i tak kalekie, bo bez większości obrazków i innych atrakcyjnych elementów. Po co się bezproduktywnie tak nierozsądnie męczyć?

lub

2. Normalnie używasz forum ale odrobinkę za szybko poruszasz się po jego stronach. W takich nadzwyczajnych przypadkach też możesz natknąć się na bezpiecznik przeciążeniowy. Jeśli się Ci to przydarzy, odczekaj kilkanaście minut, aż blokada ustąpi i następnie poruszaj się po atlasie nieco wolniej, tak aby nie wyzwolić bezpiecznika przeciążeniowego.

lub

3. Znajdujesz się w sieci komputerowej z dostępem do internetu przez proxy lub jeden adres IP. W takim wypadku może się zdarzyć, że równocześnie inni w sieci używają forum przy pomocy tej samej wersji przeglądarki i są nierozróżnialni dla systemu bezpiecznika przeciążeniowego.
I w tym wypadku rozwiązaniem jest odczekanie kilkunastu minut

You see this page because overload protection detector has trigered. There may be two reasons:

1. You try to download whole site with programs Teleport-like. It causes too much annoying traffic and is useless. There are also other protection mechanisms which make successful site download impossible. Even parts you download are lame - there are few pictures and less text. Why make such stupidities?

or

2. You use site in normal way but a little bit too fast you change pages and you release anti-robots protection. In such rare case, have 10-15 minutes break and return. This time try to surf through site a little bit slower, to do not release overload protection mechanism.

or

3. You are in network with access to internet via proxy or the same IP. The traffic to Atlas generated by other users with the same browser verion may affect you.
The solution is the same: have 10-15 minutes break