bio-forum.pl

Rubroboletus legaliae (Pilát & Dermek) DellaMagg. & Trassin)

bez logowania - można przeglądać

od kwi.2019
#0

1. Rubroboletus legaliae (Pilát & Dermek) DellaMagg. & Trassin)

po nowemu: Krwistoborowik lubczykowy

Polska południowa sierpień 2021

1

Charakterystyczny zapach lubczyku tego ultra-rzadkiego grzyba to najważniejsza cecha diagnostyczna do odróżnienia go od innych Rubroboletusów (szczególnie szatana)

od maj.2019
#0

2. Rubroboletus legaliae (Pilát & Dermek) DellaMagg. & Trassin)

Drogi Sławku, myślę że wszyscy by skorzystali (a szczególnie początkujący) jakbyś przy wątkach wrzucał cztelniejsze zdjęcia z detalami i podaniem cech chrakterystycznych dla prezentowanego gatunku (odmiany), szczególnie przy rzadko spotykanych.

od kwi.2019
#0

3. Rubroboletus legaliae (Pilát & Dermek) DellaMagg. & Trassin)

Marcin, dobrze… będę pamiętał… natomiast w tym przypadku nie ruszałem go z wyjątkiem momentu, kiedy go wąchałem. Mimo ze nie jest pod ochrona - a być powinien - nie chcialem go zrywać i kroić, niech się rozsiewa.

od wrz.2005
#0

4. Rubroboletus legaliae (Pilát & Dermek) DellaMagg. & Trassin)

A jak kiedyś zbierzesz i zasuszysz - to poproszę: D

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji