
Kontynuujemy poznawanie zielonej plamy w Rudzie Śląskiej. Lokalizacja tak jak w tytule, do odnalezienia na mapach Google. Ponieważ w okolicy trwa realizacja wielkiej inwestycji drogowej zasadniczym celem jest sporządzenie dokumentacji zgodne z ideą co jest a czego może nie być. Oto ulica Wincentego. Sprawdzimy co rośnie po jej lewej stronie. Wyprzedzając w drugiej części zobaczymy co rośnie po jej prawej stronie.


Na skraju dominują rdestowce - Reynoutria ×bohemica przemieszane z podagrycznikiem - Aegopodium podagraria. W związku z inwestycją okolica jest zakurzona.

Są pokrzywy - Urtica dioica.

Są niecierpki - Impatiens parviflora.

W cieniu drzew dominuje podagrycznik - Aegopodium podagraria.

Są jesiony - Fraxinus excelsior.

Jest śliwa - Prunus cerasifera.

Trafił się bez - Sambucus nigra.

Jest tojeść - Lysimachia nummularia.

Pojawia się kuklik - Geum urbanum.

Wyróżnia się glistnik - Chelidonium majus.

Jest klon - Acer platanoides.

Jest jawor - Acer pseudoplatanus.

Te liście to tutejsza topola, mieszaniec z kręgu Populus maximowiczii.

Jest leszczyna - Corylus avellana.

Jest czereśnia - Cerasus avium.

Oto kolejna gęstwina młodych drzew z dominacją lipy - Tilia platyphyllos.

Są nawłocie - Solidago gigantea.

Jest sadziec - Eupatorium cannabinum.

Jest dereń - Cornus sanguinea.

Są brzozy - Betula pendula.

Trafił się dąb - Quercus rubra.

Jest szczaw - Rumex acetosa.

Jest jastrzębiec - Hieracium sabaudum.

Jest wierzba - Salix caprea.

Tutaj, przy wschodnim skraju tego płatu lasu dominuje rdestowiec - Reynoutria japonica.



Jest jeżyna - Rubus z grupy gatunków o jasnych spodem blaszkach liściowych.

Jest wiśnia - Cerasus mahaleb.