bio-forum.pl

2025-12-07 Chrzanów - od ulicy Fabrycznej po ulicę Podwale

bez logowania - można przeglądać

od cze.2010
#27328

1. 2025-12-07 Chrzanów - od ulicy Fabrycznej po ulicę Podwale
9.gru.25 10:31
Piotr Grzegorzek
a - (1)
a - (2)

Kolejne przejście dobrze znaną trasą. Ot taka dokumentacja aktualnego stanu. Zaczynam od nasypu linii kolejowej przy początku ulicy Fabryczna. Oto grupa klonu - Acer negundo.

a - (3)
a - (4)

Nasyp pokrywa łan jeżyny - Rubus caesius.

a - (5)

Pojawia się tam klon - Acer platanoides.

a - (6)
a - (7)

Są zejściowe przytulie - Galium aparine.

a - (8)

Jestem na trawersie peronu stacji kolejowej.

od cze.2010
#27329

2. 2025-12-07 Chrzanów - od ulicy Fabrycznej po ulicę Podwale
9.gru.25 10:39
Piotr Grzegorzek
a - (9)

Są tutaj pokrzywy - Urtica dioica.

a - (10)
a - (11)

Są lany trzcinnika - Calamagrostis epigeios.

a - (12)
a - (13)

Są łany zejściowej nawłoci - Solidago canadensis.

a - (14)
a - (15)

Jest kolejny pęd klonu - Acer negundo.

od cze.2010
#27330

3. 2025-12-07 Chrzanów - od ulicy Fabrycznej po ulicę Podwale
9.gru.25 10:59
Piotr Grzegorzek
a - (16)
a - (17)

Oto łan zejściowej konyzy - Conyza canadensis.

a - (18)
a - (19)

Znowu klon - Acer negundo.

a - (20)
a - (21)
a - (22)

Jest coś z Chenopodiaceae. W terenie wydawało mi się, że to Chenopodium pedunculare. Teraz skłaniam się ku czemuś z rodzaju Atriplex.

a - (23)

Wątpliwości naszły mnie po tym co zobaczyłem na tym zdjęciu.

od cze.2010
#27331

4. 2025-12-07 Chrzanów - od ulicy Fabrycznej po ulicę Podwale
9.gru.25 11:10
Piotr Grzegorzek
a - (24)
a - (25)

Teraz obok okazałej lipy - Tilia cordata przechodzę na ulicę Borowcową.

a - (26)
a - (27)

Są starce - Senecio vulgaris.

a - (28)

Na trawiastej przestrzeni dominuje trzcinnik - Calamagrostis epigeios.

a - (29)

Pod ogrodzeniem z żywotnika - Thuja occidentalis przyczaił się klon - Acer negundo.

a - (30)

Idę dalej.

a - (31)

Przed ulicą Borowcową zauważam rukiewnika - Bunias orientalis.

od cze.2010
#27332

5. 2025-12-07 Chrzanów - od ulicy Fabrycznej po ulicę Podwale
9.gru.25 11:20
Piotr Grzegorzek
a - (32)

Osiągam ulicę Borowcową. Przechodzę na jej drugą stronę.

a - (33)

Idę wzdłuż południowego ogrodzenia cmentarza żydowskiego.

a - (34)
a - (35)

W okolicy zauważam kolejne drzewa klonu - Acer negundo.

a - (36)
a - (37)

Widać ślady aktywności dzików.

a - (38)

Na wschód od cmentarza znajduje się ten zagajnik.

a - (39)

Mur cmentarza jest zamalowany, ponieważ nader często pojawiają się tam napisy zionące miłością bliźniego.

od cze.2010
#27333

6. 2025-12-07 Chrzanów - od ulicy Fabrycznej po ulicę Podwale
9.gru.25 11:30
Piotr Grzegorzek
a - (40)

W zagajniku wyróżnia się omszały klon - Acer negundo.

a - (41)

Mchu chwilowo nie oznaczam.

a - (42)

Idę dalej w kierunku cmentarza z I Wojny Światowej.

a - (43)

Oto kolejny ślad aktywności dzików.

a - (44)
a - (45)

Zerkam na dobrze udokumentowany akwen w dolinie Chechła.

a - (46)

Mijam wschodnią krawędź cmentarza wojennego.

a - (47)

Zerkam w dolinę Chechła.

od cze.2010
#27334

7. 2025-12-07 Chrzanów - od ulicy Fabrycznej po ulicę Podwale
9.gru.25 11:40
Piotr Grzegorzek
a - (48)
a - (49)

Pod robiniami - Robinia pseudoacacia wyrasta czeremcha - Padus avium.

a - (50)

Przekraczam ścieżkę rowerową.

a - (51)

Idę wzdłuż cmentarza żydowskiego.

a - (52)

Podchodzę do omszałej robinii - Robnia pseudoacacia,

a - (53)
a - (54)
a - (55)

Mech to rokiet - Hypnum cupressiforme lacunosum.

od cze.2010
#27335

8. 2025-12-07 Chrzanów - od ulicy Fabrycznej po ulicę Podwale
9.gru.25 11:47
Piotr Grzegorzek
a - (56)
a - (57)

Kolejną grupę robinii - Robinia pseudoacacia także obrasta rokiet - Hypnum cupressiforme lacunosum.

a - (58)

W doline Chechła majaczy kolejny akwen.

a - (59)

Na cmentarzu żydowskim widać bluszcze - Hedera helix.

a - (60)

Zbliżam się do ulicy Podwale.

a - (61)

Tutaj od zawsze podziwiam rozłożysty dąb - Quercus robur.

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji