
Zasadnicza część naszej wędrówki odbyła się po tytułowym lesie. Będzie pięć części. W pierwszym odcinku poruszamy się odcinkiem oznaczonym kolorem czerwonym.

Widać zgrupowanie brzóz - Betula pendula.

Jest młody dąb - Quercus robur.

Wchodzimy do lasu. To odcinek ulicy Edwarda Dembowskiego. Na skraju lasu zalegają stare słupy od latarni.


Jest mieszanka rdestowców - Reynoutria japonica i brzóz - Betula pendula. W gęstwinie skrywa się kochbunkier.

Jest jabłoń - Malus domestica.

Jest wygięta w łuk czeremcha - Padus avium.

Jedna z robinii - Robinia pseudoacacia wyrosła pośrodku opony.


W okolicy są dęby - Quercus robur, klony - Acer platanoides oraz jawory - Acer pseudoplatanus.

Jest nerecznica - Dryopteris filix-mas.

Jest lipa - Tilia cordata.

Jest dąb - Quercus rubra.

Są rdestowce - Reynoutria japonica.

W gęstwinie dominują brzozy - Betula pendula.

Pod linią energetyczną dominują trzciny - Phragmites australis.

Nieco dalej na tle brzóz - Betula pendula i sosen - Pinus sylvestris jest robinia - Robinia pseudoacacia.

W okolicy wyrastają dęby - Quercus robur.