bio-forum.pl

Purchawki?

bez logowania - można przeglądać

od sie.2025
#78

1. Purchawki?
11.kwi.26 17:05
"Wiórka"
IMG_20260411_145452_306
IMG_20260411_145504_848

Znalazłam dzisiaj na terenie łąkowym kilka takich grzybków (oczywiście, już stare i zaschnięte). Myślę, że to purchawki, ze względu na ich kształt i zarodniki wydobywające się ze szczytowego otworu po ich poruszeniu. Dość tęgie były ich trzonki. Myślę, że długość takiej purchawki to ok. 4-6 cm. Czy można stwierdzić, jaki to gatunek?

od paź.2007
#10263

2. Purchawki?

"Czy można stwierdzić, jaki to gatunek?"

Niestety nie.

od sie.2025
#82

3. Purchawki?
11.kwi.26 19:05
"Wiórka"

Dzięki za rzucenie okiem, Jacku!🥰

od kwi.2025
#69

4. Purchawki?
11.kwi.26 20:17
"Rufi 80"

Wyglądają na purchawki workowate, ale głowy nie dam uciąć

od paź.2007
#10265

5. Purchawki?

I dobrze, bo byś stracił :)

od wrz.2004
#2026

6. Purchawki?
12.kwi.26 00:32
Marcin Piątek

Myślę że to Vascellum pratense

od sie.2025
#84

7. Purchawki?
12.kwi.26 09:32
"Wiórka"

Jeśli mi się uda i będę pamiętała, to wrócę w tamto miejsce. Może natrafię na młode osobniki i będzie większa szansa na identyfikację :)

od wrz.2025
#9

8. Purchawki?
12.kwi.26 16:47
"Zibi64"

jeśli na łące to może purchawka spłaszczona?

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji