bio-forum.pl

Prośba o identyfikację grzyba

bez logowania - można przeglądać

od sie.2025
#90

1. Prośba o identyfikację grzyba
14.maj.26 20:51
"Wiórka"
IMG_20260514_184021_268
IMG_20260514_184030_698_LL
IMG_20260514_184101_524
IMG_20260514_184359_468_LL
IMG_20260514_184407_630_LL
IMG_20260514_192013_748_LL
IMG_20260514_192810_111
IMG_20260514_192830_001

Rosły pod drzewami liściastymi (głogi, dzikie jabłonie i gruszki, z tego, co widziałam). Zebrane dziś z 3 różnych stanowisk. Niektóre tuż przy ścieżce (teren spacerowy, łąkowo-leśny). Część owocników już lekko podsuszona. Trzony twarde, zapach łagodny. Robię właśnie test wysypu zarodników (wynik: wysyp w kolorze różowym). Wszystkie kapelusze, nawet młode, są zarobaczywione.

od paź.2007
#10293

2. Prośba o identyfikację grzyba

Któraś/któreś z wiosennych dzwonkówek, okolice Entoloma sepium.

od sie.2025
#91

3. Prośba o identyfikację grzyba
16.maj.26 09:35
"Wiórka"

Jacku, dzięki! :) Wobec tego, może mam kolejny gatunek dzwonkówki znaleziony :) Te owocniki były dużo większe od poprzednich, które oceniałeś na dzwonkówkę tarczowatą :) Aha, doczytałam o Entoloma Sepium i te moje osobniki faktycznie miały zmieniony miąższ na pomarańczowożółty tam, gdzie larwy drążyły sobie w nim tunele;)

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji