bio-forum.pl

Pierścieniak uprawny?

bez logowania - można przeglądać

od sie.2025
#95

1. Pierścieniak uprawny?
23.maj.26 17:27
"Wiórka"
IMG_20260523_120906_956
IMG_20260523_120938_966
IMG_20260523_120959_725
IMG_20260523_121010_172
IMG_20260523_121031_929
IMG_20260523_121039_723
IMG_20260523_121042_720
IMG_20260523_121047_943

Owocniki dość licznie rosły na polach uprawnych między siewkami kukurydzy. Część mocno zakopana w ziemi. Niektóre bardzo duże (te miały jaśniejsze, brązowe lub ochrowe kapelusze, najczęściej popękane). Młode kapelusze miały satynową, suchą skórkę w odcieniach bordo. Blaszki u młodszych owocników kremowo-szare, a u starszych ciemnoszare. Trzony białe pełne, ale dość miękkie. Pierścień obecny na trzonach. Zapach łagodny.

od paź.2007
#10297

2. Pierścieniak uprawny?

Tak.

od sie.2025
#97

3. Pierścieniak uprawny?
23.maj.26 19:23
"Wiórka"

Dziękuję pięknie, Jacku!💕

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji