bio-forum.pl

Gęśnica wiosenna?

bez logowania - można przeglądać

od sie.2025
#96

1. Gęśnica wiosenna?
23.maj.26 17:49
"Wiórka"
IMG_20260523_173349_788
IMG_20260523_173407_941
IMG_20260523_173425_464
IMG_20260523_173432_740
IMG_20260523_125045_047
IMG_20260523_130720_885
IMG_20260523_130725_915
IMG_20260523_130740_592

Owocniki rosły w grupkach, niedaleko drogi, pomiędzy wierzbą a sitowiem. Część już starawa. Młode osobniki miały zasnówkę pod kapeluszem. Kapelusze jasnoochrowe. Trzony białe i pełne. Zapach łagodny.

od kwi.2025
#77

2. Gęśnica wiosenna?
23.maj.26 18:26
"Rufi 80"

5 zdjęć u góry obstawiam polówki wczesne. Nigdy nie jadłem, nie mam 100%, pewności. Spod spodu widać charakterystyczną błonkę, pozdrawiam

od paź.2007
#10298

3. Gęśnica wiosenna?

od sie.2025
#98

4. Gęśnica wiosenna?
23.maj.26 19:23
"Wiórka"

Rufi, Jacku - dziękuję bardzo Wam obu!🥰

od sie.2008
#6

5. Gęśnica wiosenna?
24.maj.26 21:05
bosman1 "bosman"
IMG_20260524_180052

Zgadza się to polówki.

Też dziś spotkałem.

od sie.2025
#99

6. Gęśnica wiosenna?
25.maj.26 09:18
"Wiórka"

Dzięki, bosmanie! :)

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji