







Owocniki rosły w grupkach, niedaleko drogi, pomiędzy wierzbą a sitowiem. Część już starawa. Młode osobniki miały zasnówkę pod kapeluszem. Kapelusze jasnoochrowe. Trzony białe i pełne. Zapach łagodny.
5 zdjęć u góry obstawiam polówki wczesne. Nigdy nie jadłem, nie mam 100%, pewności. Spod spodu widać charakterystyczną błonkę, pozdrawiam
Rufi, Jacku - dziękuję bardzo Wam obu!🥰
Dzięki, bosmanie! :)