bio-forum.pl

Trzy liście na łodydze

bez logowania - można przeglądać

od paź.2016
#101

1. Trzy liście na łodydze
25.maj.26 11:16
Kamil "Siemas"
20260525_110204
20260525_110153
20260525_110148
20260525_110145

Czy to jakaś wierzbownica?

od sie.2013
#1127

2. Trzy liście na łodydze
26.maj.26 00:54
Andrzej Ryś

A gdzie to rosło: jakie siedlisko, jaka część Polski?

od sie.2013
#1128

3. Trzy liście na łodydze
27.maj.26 19:14
Andrzej Ryś

Prawdopodobnie wierzbownica górska - Epilobium montanum, która niekiedy wytwarza w dolnej części łodygi okółki trójlistne. osobiście spotkałem kilkakrotnie.

od cze.2012
#113

4. Trzy liście na łodydze

Niestety, nie znamy lokalizacji. Brałbym pod uwagę również wierzbownicę okółkową - Epilobium alpestre.

od sie.2013
#1129

5. Trzy liście na łodydze
28.maj.26 21:58
Andrzej Ryś

Biorąc pod uwagę kształt liści, ogonek oraz żyłkowanie osobiście uważam, że bliżej jej do Epilobium montanum

od cze.2012
#114

6. Trzy liście na łodydze
kwiaty
liscie
pokroj

Dla porównania, moja wierzbownica okółkowa z Masywu Śnieżnika.

od paź.2016
#102

7. Trzy liście na łodydze
6.cze.26 13:22
Kamil "Siemas"

W operacie BMśw północ Polski, powit Człuchów. Na powierzchni występuje jawor, wiązka górski i polny, więc podejrzewam mocniejsze siedlisko.

od sie.2013
#1132

8. Trzy liście na łodydze
6.cze.26 22:38
Andrzej Ryś

Dalej typuję Epilobium montanum

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji