Joasiu, to są POROSTY.
yhy, dla mnie też <rotfl>
ale, ale.... co to za ślicznoka wyrasta ze świerkowej szyszki na Twojej ikonce?
Ha, żebym ja to wiedziała...
[bf#20067] oto wątek dla tej ślicznotki :)
Myślałam, że to może jakaś lakówka, ale Jola mnie oświeciła, że nie, więc moje pomysły się już skończyły co to może być.
Poza tym, to nie jest szyszka, tylko pniak, chciałam Ci wysłać większe foto, ale przez forum nie da rady: ( albo nie umiem
Wracając do tematu... porosty to ponoć też grzyby i doszukałam się, że najprawdopodobniej to jest jakiś chrobotek. Mam rację?
Dzięki za info i za przeniesienie wątku :)
Młego dnia
te porosty to na pierwszym zdjeciu z rozszerzeniem u gory: Cladonia fimbriata
a te cienkie wężyki to Cladonia coniocrea