

Witam zauważyłem już dość dawno pewne zgrubienia na świerkach które wyglądają jak małe szyszki. Lecz w zeszłym roku w lesie znalazłem na ziemi coś podobnego także na gałązce świerku i wykluwały się z tego jakieś muszki. Czy ktoś wie dokładniej co to jest i czy trzeba się tego pozbyć bo jest tego dość dużo?
Sadzę, że to ochojniki
Wielkie dzięki Andrzej, widzę że był temat na forum ale szybciej nie mogłem znaleźć, raz jeszcze dzięki :)