Witam
Z parku/lasku, na wiosnę wykopałem kilka siewek klonu z zamiarem trzymania go na balkonie aby być możę za lat parę przerobić go na bonsai. Na jednej z siewek wszystkie liście od pewnego czasu pokryły się (poczynając od brzegów) brązowymi plamkami. Widoczne na focie:
Widać, że szykują się kolejne plamki.
Pozostałe siewki mają się całkiem dobrze.
Pozdrawiam
P.
W nie których krajach stwierdzono, iż szrotówek atakuje również klony.
Przeczytaj tu
Pozdrawiam
Wojtek