Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Gdzie znajdę śluzowca
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Śluzowce «

#1
od marca 2020

Witam,
Szukam informacji gdzie mogę znaleźć śluzowca w Polsce. Hodowałam Physarium polycephalum niestety pojawił się na nim grzyb i mimo wielu prób odratowania go nie udało się, za każdym razem było to samo. W jakich lasach powinnam szukać i w jakich miejscach ? Czy można go znaleźć w jakiś charakterystycznych miejscach?
Pozdrawiam
WM

#1298
od maja 2010

2020.03.27 18:37 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Maciej Romański (wolf)
Generalnie w miejscach mrocznych, wilgotnych i z dużą ilością martwych szczątków roślin - duże kłody, bogata ściółka. O tej porze roku, na stojących, martwych sosnach powinny pojawiać się Amaurochaete atra. Na mniejszych patyczkach, kłodach itp można znaleźć Comatricha nigra. Wszystko zależy jednak od tego, czy będzie wilgotno, czy nie. Niemniej zarodniki śluzowców są niemalże wszędzie i na wszystkim.

Hodowla w warunkach domowych, jest trudna. Prawie zawsze wejdzie pleśń. Nie wszystkie gatunki poddają się hodowli. Większość odmawia współpracy. Ale czasem udaje się, jednak zarodnie nie są raczej wykształcane poprawnie, zwykle są zdeformowane. Physarum polycephalum jest najczęściej hodowanym śluzowcem w laboratoriach, łatwym do utrzymania. Nieźle udają się hodowle Badhamia utricularis, choć w domu, to nie jest łatwe.

#2
od marca 2020

Dziękuje bardzo za informacje
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Śluzowce «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji