bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
Kurkobranie pod Łodzią
« » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 03 września 2017) « Archiwum « Archiwum 2007 «
i

#190
od sierpnia 2006

Słyszałem tu i ówdzie, że w moich okolicach pojawiły się pierwsze kurki. Wybrałem się kontrolnie do pobliskiego lasu na Katarzynowie, zebrałem trochę, ale to nie było to. Wybrałem się więc w pewne znajome mi miejsce w samych Sokolnikach. Nie widziałem jeszcze tylu dorodnych kurek w Sokolnikach na niewielkiej w sumie powierzchni (ok. 2000 m.kw.). Zbierało się praktycznie na siedząco i trzeba było uważać, żeby je nie pozgniatać. Syn mi pomagał zbierać, chociaż z początku nie chciał, bo nie wierzył, że coś rzeczywiście się znajdzie. Krótko mówiąc - bardzo udane rozpoczęcie sezonu.
1
2
3
4
i

#191
od lipca 2006

2007.06.22 19:50 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Dandy z Łodzi (dandy)
Hmm, biorąc pod uwagę, że kurki to bardzo ekonomiczne grzybki bo są wielokrotnego użycia (byleby ich za dokładnie nie pogryźć bo za kolejnym ich użyciem mogą być kłopoty z ich przyrządzeniem )to zbiór jest co najmniej trzykrotnie większy! :))
A serio to gratulacje naprawdę imponującego zbioru. Wprawdzie są to kurki a nie prawdziwki ale dla grzybiarza zawsze to satysfakcja.Na odmiany bardziej szlachetne też wkrótce przyjdzie czas.
i

#3380
od grudnia 2003

Wolę kurki niż prawdziwki-jeść
Wolę prawdziwki niż kurki-fotografować:-)))
Widzę,że pieprznika bladego szykuję się niezły wysyp.Sam w ciągu pół h zebrałem wiaderko a dziś widziałem w lesie bukowo-brzozowym całe połacia pikujących kurek-będzie sie działo....
i

#193
od sierpnia 2006

Fakt, że kurki są smaczne, choć żeby je zjeść tylko raz, trzeba je drobno posiekać. W każdym razie najbardziej cieszą grzyby pierwsze i... ostatnie. Ale tych "ostatnich" w zeszłym sezonie było sporo zimówek, boczniaków o gąsówek jeszcze w marcu 2007. Może i w tym roku tak będzie.

#316
od listopada 2006

No to się zapowiada wieeeeeeeeelki sezon!
« » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 03 września 2017) « Archiwum « Archiwum 2007 «
Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji