bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
ICE RATUNEK
« » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 03 września 2017) « Archiwum « Archiwum 2007 «
i

#226
od lipca 2006

Pozwoliłem sobie wkleić tutaj ten post bo go więcej forumowiczów przeczyta niż w Rozmowach towarzyskich.
Jest to skopiowanie tematu z pokrewnego portalu www.NaGrzyby.pl
Wydaje mi się, że akcję warto spopularyzować,chociażby dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa swoich bliskich.List gen. Wiesława B. Leśniakiewicza (PSP) w sprawie ICE:
PROSZĘ PRZECZYTAJ - ważna informacja RATOWNICZA!

Przekazuję informację, z prośbą o rozpropagowanie.

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.
Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer, – pod którym to w nagłych wypadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...
Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach.
Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo, kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić.
Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót, pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=In Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.
Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym.
Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny.
Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym i zabiera go ze sobą niemal wszędzie. Aktualnie podobna akcja jest rozwijana w innych krajach Europy (i nie tylko). Ponieważ szczególnie w Polsce, gdzie ginie o wiele za dużo osób w ruchu drogowym, (ale dotyczy to przecież nie tylko takich sytuacji), proszę Państwa o wprowadzenie pod hasłem ICE "namiarów" Waszych najbliższych.
ZRÓB TO SAMO W KOMÓRCE DZIECKA !! !!

Jednocześnie proszę o popularyzację tej idei.

Nie kosztuje nic, a może pomóc ocalić życie.

WZÓR ZAPISU W KOMÓRCE :
ICE SYN
+ 48 600 82 10 62
i

#243
od sierpnia 2006

2007.10.28 21:57 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marcin Theman (makitheman)
Cel szczytny jak najbardziej! I popieram i w ogóle... Ale...
Napisałem sobie taki numer w komórce podając telefon mojej mamy, no i byłoby ok ale mój telefon przezornie powiedzial ze istnieje już taki numer w twojej książce telefonicznej i czy zapisać... Dałem OK. I od tego czasu jak dzwoni do mnie mama, to mi się wyświetla jej numer a nie że MAMA dzwoni...
Tak tyko chciałem to napisać i powiedzieć raz jeszcze, że cała akcja jest naprawdę bardzo w porządku... Podejrzewam, że 90% osób które mają mamusie, zapisują ją w swojej książce telefonicznej jako właśnie MAMA! :)
i

#227
od lipca 2006

A dla tych co albo nie mają albo wprost nie cierpią komórek podaję stronę PCK z której można ściągnąć wzór karty ICE. Mały format, do każdego portfela czy kosmetyczki sie zmieści.
www.pck.org.pl/index.php
Rzeczywiście dobrze by było, gdyby każdy z nas coś takiego miał przy sobie.Wprawdzie istnieje coś takiego jak odpukiwanie w niemalowane drewno ale od przybytku głowa nie boli:)
« » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 03 września 2017) « Archiwum « Archiwum 2007 «
Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji