bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
W marcu jak w garncu
« » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 03 września 2017) « Archiwum «
i

#1007
od października 2005

Pisałem, że wybieram się na zlot wędkarski 7-9 marca - okolice Pułtuska - Narew. Dokładnie Borsuki. Wiedziałem, ze Rybaczówka, w której będziemy zakwaterowani, znajduje się w lesie. Tuż przed wyjazdem, zaalarmowano mnie, że spadło tyle śniegu, że powinienem zabrać łańcuchy na koła. U nas na Ślasku - spokojnie, ale w TV pokazywali atak zimy w tamtym rejonie. Myślę sobie, trudno - bedę tylko siedział przy barze i odchamiał się piwkiem ile wlezie.
Okazało się, że w ostatniej nocy, tuż przed moim przyjazdem, śnieg zmyły silne opady deszczu. Kiedy mój Golff wjeżdżał na zimowych oponach do Pułtuska, tam już była wiosna. Wcale się tym nie zmartwiłem, ale nawet butów do lasu nie zabrałem. Nie trzeba było. Lasy tam rosną na piaskach. W lesie prócz drzew, jest tylko ściółka z igieł - sosny. Lasy czyściutkie, bez plątaniny jeżynowych i malinowych krzaków. Bez paproci. Można chodzić w tenisówkach.
W niedzielę przed obiadem zrobiliśmy sobie spacerek. Przed jazdą powrotną do domu, dobrze nam to zrobi. Byłem tam z żoną i teściami mojego syna. Dołączyła do naszego spaceru, suczka właściciela Rybaczówki - Lula.Idziemy głównymi drogami ( piasek a nie asfalt ) a ja od czasu do czasu wskakuję do lasu podpatrywać przyrodę. Reszta grupki preferuje spacer drogą. Właściwie, to nic ciekawego nie rzucało się w oczy. Grzybów nie było, prócz tych dwóch:
Trafiłem na ciekawe miejsce. Wśrodku lasu - płotek odgradzał niewielką płaszczyznę. Płotek w kształcie koła - w środku nic nie rosło.Wzdłuż brzegów starorzecza Narwii, pełno śladów bobrów.Jeszcze wspłna fotka na tle pięknego lasuCzy na grzyby będziemy jeszcze długo czekać? Nie wiem. Właśnie teraz za oknem - sypnął śnieg z gradem. Jak w garncu - no bo marzec.
i

#4672
od grudnia 2003

A jednak znalazłeś dwa grzyby :-)
Pierwszy nawet czerwonolistny-wrośniaczek sosnowy-Diplomitoporus flavescens
drugi pewnie czasznica workowata.Jakbyś się trochę poschylał to byś może znalazł szyszkówki.Słabo je widać rosną na szyszkach sosnowych,których tam pewnie nie brakowało...
i

#1008
od października 2005

Niestety szyszkówek nie było :-( Może to też zależy od gleby. Tutaj były piachy.
Ciągle jestem ciekawy, po co wykonano ten płot w środku lasu ( średnica około 5 m ). Pierwszy raz coś takiego spotkałem. W środku nic nie było, nawet krzaczka nie było, nie mówiąc o wystajacej rurze, czy obcego dla lasu elementu.
i

#1009
od października 2005

Zupełnie zapomnialem. Mam dla Was coś ekstra. Nie znalazlem na tym zlocie grzybów ( prócz tych wyżej pokazanych 2 sztuki ), ale znalazlem cos pieknego. Nie mam pojecia, komu chciało się wykonać tak piękne budki dla ptaków. Elewacja zewnetrzna - łupki z orzechów - laskowych i włoskich, elementy owocników buków i dębów. Sami zobaczcie.

Jak Wam się podobają te ptasie apartamenty?

#4674
od grudnia 2003

Normalnie pomysłowy Dobromir :-))))
« » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 03 września 2017) « Archiwum «
Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji