bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
Jesień na Kaszubach 2010 czas zacząć
« » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 03 września 2017) « Archiwum « Archiwum 2010 «

#64
od grudnia 2008

Patrząc za okno trudno nie oprzeć się wrażeniu, że jesień już niestety wbrew kalendarzowi zawitała. A jak jesień to i grzybki, nie ma ich w nadmiarze jednak narzekać nie można. byłem w sobotę i poniedziałem w zaprzyjaźnionym lesie
koło Sulęczyna, a zbiory poniżej pokazuję. Pierwszy raz zbierałem lejkowce dęte i muszę przyznać, ze smażone na maśle są całkiem smaczne. Wcześniej eksperymentowałem z muchomorem czerwieniejącym, jednak oprócz adrenaliny przy spożywaniu nie doszukałem się w nim ni smaku ni zapachu.






(wypowiedź edytowana przez bogdan1947 06.września.2010)

#657
od października 2007

2010.09.07 10:34 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Jan Smyczek (emeryt)
Niezły zbiór. W polskim klimacie lato meteorologiczne trwa od 01.06 do 31.08 to pogodzie za oknem nie ma się co dziwić. Do tego spływa arktyczne powietrze i np. w rejonie Rudy Śląskiej nad ranem mamy kilka razy było po 2-5 stopni zaledwie. Grzyby u nas słabo rosną . Jeszcze przyjdą cieplejsze dni przypominające lato i w lasach będzie mnóstwo grzybów to wstawię fotkę. Fajnie się macie z tymi lejkowcami.U mnie ich nie ma. Muchomora czerwieniejącego zjadam i twierdzę ,ze smakuje bardzo dobrze ,prawie jak kania.Kwestia gustu. Ja twierdze ,że borowik ceglastopory to twardy ciężkostrawny ,o nienadzwyczajnym smaku grzyb a dla Oldiego to najlepszy polski grzyb jadalny:-)))

#66
od grudnia 2008

Tak, wg prognoz nadchodzi babie lato. U nas grzybki rosną i kazdy może zbierać te które lubi. Byłem wczoraj i oto wyniki, szczególnym najładniejszym okazem są piękne, równiutkie trojaczki. Lejkowców drugi raz nie trafiłem.


#22
od czerwca 2007

Czy w okolicach Białej Góry nad morzem są grzybowe lasy? wybieram sie tam na urlop i zastanawiam czy wziąć koszyk?
i

#7837
od grudnia 2003

Na Kaszubach jest totalny wysyp.Niewiadomo za co się wziąć ;-(
Maślaków pstrych masa,podgrzybka full,kurek nadzwyczaj sporo jak na ten okres,borowików sosnowych i szlachetnych multum,szczególnie w starych borach sosnowych z jagodziskami do kolan.Borowiki są tak wielkie,że trzy sztuki zajmują cały kosz.Płachetki? Nie trzeba chodzić wystarczy kucnąć i zapełnić kosz.
I chyba ostatnie podrygi ceglaków,jeszcze można trochę znaleźć.Odziwo nie ma gąsek zielonych..czyżby późna zima albo jej brak???

i

#3083
od października 2005

Ceglaków brak - to smutna wiadomość. Jednak cieszę się, że inne rosną :-) Kaszuby i Bory Tucholskie to niewielki skok :-)

#678
od października 2007

2010.09.16 20:19 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Jan Smyczek (emeryt)
Rysiu od 20.09 grzyby stop! Mróz do dzieła! Żartuję:-)). Nazbieram ci ceglaków cały wór:-))Zima ma być wczesna i mroźna ,ale krótka. Pożyjemy ,zobaczymy:-))
Rysiu idź do śląskiego lasu . Mimo tłumu grzybiarzy coś nazbierasz. Jak zbierasz maślaki- sitarze to w lasach kobiórskich całe łany.Muchomorów czerwonawych też masa.Te to są traktowane najczęściej z buta przez zdenerwowanego grzybiarza...a ile puszek i butelek przybyło w lesie. Czy to hobby nie stało się zbyt masowe?

#71
od grudnia 2008

W lesie, w ktorym ja zbieram chyba borowiki się kończą, pokazują się opieńki.
Ja już zrobiłem spore zapasy więc zmartwienia nie ma.
a to dobrana para, wielki prawdziwek i malutka opieńka :)
i

#7848
od grudnia 2003

Dziś moi krewni pojechali na grzyby w okolice Bytowa-MASAKRA...
ale mają roboty...do rana albo dłużej ;-))
« » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 03 września 2017) « Archiwum « Archiwum 2010 «
Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji