Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Wizytacja z Tomaszowa :-)
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 01 października 2016) «
i

#721
od marca 2008

Wczoraj w samo południe dotarł na nasze Kaszuby i Pomorze Mareczek - Grant.
Pogoda przywitała go pięknym słoneczkiem, więc zabraliśmy go nad nasz piękny Bałtyk do Rowów na mały spacerek i smaczną rybkę. Marek zachwycił się okularami polaryzacyjnymi i z tego powodu odwiedziliśmy w drodze powrotnej galerię "Jantar", żeby zakupić takie okulary.
Dzisiaj odwiedziliśmy nasz las, w którym mieliśmy nadzieję spotkać jakieś "jadalniaki" - fakt - kureczki już się pokazują ale maleńkie jeszcze, ceglaki w stanie zejściowym - wstyd byłoby je tu pokazywać. W ich pobliżu rósł "dojrzały" borowik grubotrzonowy. Potem trafiliśmy gniazdo "czarcich jaj", które uratowały nasz honor grzybopozyskiwaczy. :-)
Kilka fotek z naszego spotkania poniżej:


#270
od marca 2010

2014.06.13 23:29 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Beata Łyszkowska
Niezłe jaja! :-)))) Miłej zabawy!

#3380
od lipca 2004

2014.06.14 06:34 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Bogusław Mazurek (bogdan)
Mam wrażenie, że tych dwóch dżentelmenów z drugiego zdjęcia "urwało się ze smyczy" przyjechało nad morze "wygłuszyć jakieś towary" ;-)
Dobrze Malgi, że byłaś w pobliżu i miałaś ich "na oku" :-)

#123
od sierpnia 2010

2014.06.14 16:03 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Hanna Dudkiewicz (hanad5)
Gosia a co się robi z takich czarcich jaj? Ja nigdy nie spotkałam takich okazów.

#722
od marca 2008

Haniu "sie je" na surowo - smakuje jak rzodkiewka na surowo, można też usmażyć na masełku.
i

#5508
od listopada 2005

2014.06.21 11:54 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marek Ciszewski (grant)
Kochani Małgosiu i Rysiu... do domu zajechałem szczęśliwie cały czas wspominając chwile z Wami spędzone. Było cudownie i PO KRÓLEWSKU !!! Jeszcze raz gorąco Wam dziękuję dołączając kilka fotek

i

#3778
od października 2005

Miło było gościć Granta. Czas jednak szybko upłynął i znowu sami na naszym ranczo zostaliśmy. Czekamy na kolejnych gości. Zapisujcie się do naszego kalendarzyka wizyt poprzez telefoniczne zgłoszenie.

#408
od lipca 2008

2014.06.22 22:10 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Teresa Filipowiak (tessa)
A domek holenderski już gotowy do wynajęcia?
i

#3779
od października 2005

Do zamieszkania :-) w 60%
Mam jeszcze do podłączenia jedną baterię umywalkowa w ubikacji, trzeba jeszcze podłaczyć butlę gazową do kuchni i ciepłej wody, no i ostatnie - wykonać schody wejściowe, bo domek jest za wysoki.
Niemniej, już miał lokatorów :-)

Jak się okazało, domek przyjmuje tylko dwie osoby śpiace razem w wygodnym łóżku. W salonie nie znalazłem możliwości rozłożenia kanap wypoczynkowych.

#128
od sierpnia 2010

2014.06.23 15:40 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Hanna Dudkiewicz (hanad5)
Rysiu, zawsze można rozłożyć dmuchany materac jak jest więcej osób. Dobrze byłby jeszcze podać cenę za dobę, tak aby była jasna dla wszystkich sytuacja a czasami ktoś znajomy lub z rodzin naszych chciałby spędzić czas w spokoju - to od razu wiemy co mówić.
Mnie planuj jak będą te prawdziwki (chyba czerwonawe?) o których mówiliście z Gosią. Telefon i już jestem bez względu na koszty>
i

#3781
od października 2005

Muszę tutaj napisać Wam, że domek holenderski na naszej posesji nie jest do wynajęcia, lecz dla gości, znajomych, którzy mają ochotę nas odwiedzić. Nie pobieramy za to opłaty a miło nam będzie wszystkich chętnych oprowadzić po naszych lasach. Jak na razie, udało mi się opanować dopływ czystej wody. Jest to woda pitna ze studni głebinowej, która zasila całe nasze sołectwo. Jest juz czynna kanalizacja ( osobne szambo dla domku holenderskiego ) i podłączony prąd. Czynne oświetlenie domku wewnątrz, lodówka. Niestety pralki tam jeszcze nie ma :-(. Teraz będę pracować nad ciepłą wodą, która ma być zasilana z butli gazowej 11 kg ( której jeszcze nie posiadam ) i piecem gazowym w celu ugotowania sobie podstawowych dań na gorąco. Jak już gaz będzie czynny, trzeba zbudować schody wejściowe. Teraz za wysoko wchodzić do środka, chociaż jest to możliwe, ale niewygodnie.

Jest oczywiste że goście zużyja trochę wody, energii elektrycznej i gazu. Jednak nie są to aż tak wielkie koszty, aby się nad nimi rozczulać.

Co do większej ilości osób. Widzę to tak. Najlepiej dwie osoby w domku. To pod względem technicznym. Aby pokazać Wam nasze lasy podczas grzybobrania, musimy sie przemieszczać samochodem w lesie. Nie jest to mozliwe, ponieważ nie wolno samochodami wjeżdżać do lasu, chyba, że ma się zezwolenie od nadleśnictwa i o tym jest powiadomiona cała sluzba leśna. Mamy tylko jeden samochód, którym można wjeżdżać do lasu. Mój stary poczciwy Golf II i to właśnie jego numery rejestracyjne są zarejestrowane w nadleśnictwie.
Możemy zatem zabrać jedynie dwie osoby do lasu ( razem z nami 4 osoby ) aby po duktach leśnych nie złamać podwozia ( to nie są autostrady ).

Jest jeszcze inna możliwość zwiększenia stanu osobowego o dwie osoby. Jedną zaś osobą musi być wędkarz. Wtedy ja z wędkarzem wypływam na nasze jeziorko łódką a Gosia z innymi do lasu. Wariant ten przewiduje przyjazd 4 osób ( 3 grzybiarzy i 1 wędkarza ). No to materać trzeba napompować - są u mnie dwa wysokie, nie trzeba przywozić.

#131
od sierpnia 2010

2014.06.25 21:49 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Hanna Dudkiewicz (hanad5)
Dzięki za opis i dzwoń kiedy są te prawdziwki co ich nie znam
i

#3782
od października 2005

W domku holendersim jest już ciepła woda. Zostało tylko posprzątać, odpajęczyć, umyć okna, wyszorować zlewozmywak itp porządkowe roboty. Kuchnia gazowa działa. Teraz Małgosia w szpitalu, nie będę miał czasu na te roboty, ale już niedługo można nas odwiedzać. Grzybki już ruszyły - serdecznie zapraszamy.
i

#283
od marca 2010

2014.06.29 22:23 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Beata Łyszkowska
Mam nadzieję, że Małgosi nic poważnego nie jest! Prawda? :-) Życzę szybkiego wyjścia ze szpitala, bo to niefajne miejsce.

#134
od sierpnia 2010

2014.06.29 22:36 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Hanna Dudkiewicz (hanad5)
Ucałuj Małgosię i niech szybko wraca do domu.

#726
od marca 2008

Złapałam na moment darmowy NET i chcę powiedzieć, że najpóźniej we wtorek mam zamiar wrócić już do domku.
i

#728
od marca 2008

Jestem już w domku, ale niestety nie umiem jeszcze chodzić :-(
Noga baaardzo boli i nie wiem kiedy będę mogła pośmigać po lesie...
Ludzie zbierają wiadrami kurki w naszych stronach, zaczęły się maślaki zwyczajne, podgrzybki i kozaki różnokolorowe.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 01 października 2016) «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji