Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Lato w lesie Łagiewnickim
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 01 października 2016) «
i

#899
od lipca 2007

Wczoraj przemierzyłam las Łagiewnicki i o dziwo, mimo praktycznie suszy, jakieś grzyby są.

Lejkowiec dęty zostanie ususzony.Trochę kurek (w poniedziałek znalazłam około kilograma)RozmaitościGołąbki zielonaweI dwa monstrualne prawdziwki ...

i

#296
od marca 2010

2014.08.01 23:48 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Beata Łyszkowska
Ale fajne! A ja, chociaż mieszkam niedaleko, w życiu nie byłam w Lesie Łagiewnickim. Nawet nie bardzo wiem, gdzie to jest. Az sobie na mapę jutro popatrzę. A może sama do "mojego" lasu skoczę? Dziś nieźle popadało, no nie?
i

#900
od lipca 2007

Ty zdaje się buszujesz po lasach w stronę Pabianic ? Dla mnie za daleko, muszę całą Łódź przejechać, a Łagiewniki mam blisko.
i

#902
od lipca 2007

Dziś znowu wypad do lasu Łagiewnickiego był. Przytargałam kosz grzybów, ale większość to był gołąbek zielonkawy i lejkowiec dęty. Znalazłam 5 prawdziwków, kilka koźlarzy grabowych, jednego pomarańczowożółtego, dwa piaskowce modrzaki, kilka rozmaitych podgrzybków (ale nie brunatnych). Rosną też pojedyncze muchomory czerwieniejące. Sporo rozmaitych gołąbków w rozmaitych kolorach. A na skraju lasu olbrzymia kolonia borowika ponurego.

Zbiory

#5
od lipca 2013

i

#934
od lipca 2007

Wczoraj znowu długi spacer po lesie Łagiewnickim. Mimo że ostatnio sporo padało, to robi się suchawo, bo mimo że upałów nie ma, ale ciągle wieje. Kończą się gołąbki zielonawe, za to wychodzą we wszystkich innych kolorach. Mało muchomora czerwonawego, a powinno go być już sporo, to jego pora. Kurek mało, bo wyzbierane (nie ja jedna tu buszuję), a jeśli chodzi o grzyby z "sitkiem" to śladowo. Zresztą ich szukanie tutaj to jak szukanie igły w stogu siana. Tylko przypadek. Dwa prawdziwki, jeden podgrzybek brunatny, kilka innych podgrzybków, kilka rozmaitych koźlarzy. Mnóstwo jest tylko lejkowca dętego.

Kubek prążkowanyUchówkaMuchomor zielonawy (sromotnikowy)Lejkowiec dęty

Gołąbek czarniawy - kiedyś go nie dostrzegałam, teraz wydaje mi się wszechobecny. Oprócz tego można spotkać gołąbka czarnego.Muchomor jadowityBardzo popularny tu czyreń dębowyZbiory idą do suszenia ....

#3797
od października 2005

A u nas nie ma lejkowca :-(

#942
od lipca 2007

A u mnie jest tylko lejkowiec ... buuuu ..... Mogę suszonego na zlot przywieźć.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 01 października 2016) «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji