Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Las Łagiewnicki 2016
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 01 października 2016) «
i

#1202
od lipca 2007

W niedziele i dziś spacerowałam po lesie Łagiewnickim. Jak to się wszystko zmienia po solidnym deszczu. W niedzielę było grzybów nie za wiele, głównie podgrzybki złotopore (robaczywe albo spleśniałe), trochę gołąbków rozmaitych. Dziś mnóstwo grzybów rozmaitych, tylko kurek, których zawsze było dużo jakoś rosnąć nie chcą. O dziwo znalazłam całkiem słuszną ilość podgrzybka brunatnego i to starego. Las Łagiewnicki jest w ogóle skomplikowany. Dominuje tu dąb z rozmaitymi domieszkami. No i działalność człowieka robi swoje. Toteż rozmaitość grzybów jest tu wielka, aczkolwiek chcąc zebrać coś do zjedzenia trzeba przestawić się na rozmaite wynalazki. Chciałam pokazać troszkę tej rozmaitości.
Król grzybobrania, ale tylko jeden w niedzielę.Kolory gołąbków, nie wszystkie sfotografowałam, bo dziś była burza, lało i było bardzo ciemno. Ale są wszystkie możliwe kolory, najwięcej chyba żółtych.Rozpoczyna się wysyp gołąbka zielonkawego, ale niestety w większości jest robaczywy.

Zaczynają się muchomory czerwonawe.Ale rosną też te najbardziej niebezpieczne.

Kanie jak malowane.

Chyba łuszczak zmiennyLejkowca dętego w niektórych miejscach można kosić.Podłe oszusty !Podgrzybek zajączekPłachetka kołpakowata (sztuk cztery, z czego dwie zdrowe)Podgrzybek brunatny (wiem, wiem ma zmieniona nazwę ..)Podgrzybek czerwonawyI takie różne

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 01 października 2016) «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji