Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-09-09 Psary - kierunek Ostra Góra
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#16295
od września 2006

2018.06.15 17:27 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Idziemy teraz w dalszym ciągu na północ. Schodzimy z Kowalikowej GóryZ niewielkiego obniżenia zerkamy na wzgórza znajdujące się na wschód od drogi.Kończy się polna droga.Zaczyna się asfalt. To ulica Zielona. Teraz będziemy szli na wschód. To początek zabudowy Psar.Po lewej stronie drogi znajduje się zadrzewienie z brzozą brodawkowatą - Betula pendula.Zbliżamy się do skrzyżowania z ulicą Jurajską.Tutejsze zarośla poza nawłocią kanadyjską - Solidago canadensis opanował niecierpek himalajski - Impatiens glandulifera.Teraz przemieszczamy się w kierunku północno-zachodnim ulicą Jurajska. W podłożu jest oczywiście trias, jury brak. Na poboczu masowo występuje niecierpek himalajski - Impatiens glandulifera.

W zaroślach pojawia się wierzba krucha - Salix fragilis.W dalszym ciągu jesteśmy na ulicy Jurajska. Mijamy dom z ciekawym ogrodzeniem.

Idąc dalej mijamy zarośla.Zerkamy pomiędzy drzewa. Komentarz zbyteczny.Mijamy biało-czerwoną barierkę.Na poboczu drogi naszą uwagę przyciągnął dziki bez hebd - Sambucus ebulus.

Wyszliśmy na ulicę Ostra Góra, odbijamy w lewo.Następnie bardzo szybko skręcamy w ulicę Parkowa. Kierujemy się do rezerwatu Ostra Góra.Tutaj, na wciąż odłogowanych polach uprawnych dominuje marchew zwyczajna - Daucus carota.Jesteśmy na skraju rezerwatu.Tutaj wciąż rośnie silnie pokręcony, ale bardzo charakterystyczny dla tego miejsca buk pospolity - Fagus sylvatica.

To drzewo miało mniej szczęścia.I jeszcze jedno drzewo tego gatunku.

Wchodzimy do lasu. Oto stare drzewa i bukowe wyrostki.

Tak wygląda okolica Owczarni.A teraz niezbyt ostre zdjęcie grzyba, który między innymi nazywa się pieniążkówka gładkotrzonowa - Hymenopellis radicata.Oto zasadniczy widok ruin Owczarni.Oto kolejne martwe drzewo i wyrostki.A teraz na zakończenie sesja zdjęciowa z najgrubszym bukiem powiatu chrzanowskiego i być może w całej Polsce.Spoglądamy w jego koronę.

(wypowiedź edytowana przez piotr_grzegorzek 15.czerwca.2018)
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji