Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-09-09 Od rezerwatu Ostra Góra do Młoszowy
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#16299
od września 2006

2018.06.16 15:19 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Opuściliśmy tytułowy rezerwat. Idziemy teraz odcinkiem ulicy Parkowa wzdłuż jego południowej krawędzi. Jest tutaj coś w rodzaju zielonego tunelu.

Rośnie tutaj klon jawor - Acer pseudoplatanus.Widać światełko w tunelu.Zaczyna się otwarta przestrzeń.Skręcamy teraz na południe. Mijamy skupiska nawłoci kanadyjskiej - Solidago canadensis.

towarzyszy jej słonecznik bulwiasty - Helianthus tuberosus.W drzewostanie po drodze trafia się jesion wyniosły - Fraxinus excelsior.Jest także buk zwyczajny - Fagus sylvatica.Przekraczamy linię przesyłową.Oto pola uprawne położone na lewo od drogi, którą szliśmy. Celowaliśmy w końcowy przystanek linii autobusowej, aby kulturalnie rozstać się z najsłabszymi ogniwami.Wkraczamy w obszar zabudowy. Po drodze mijamy rozłożystą brzozę brodawkowatą - Betula pendula.Wkraczamy na asfaltową drogę. Po lewej stronie mijamy wzgórze Kowalikowa Góra.

Po dojściu do przystanku ruszyliśmy na północ, wybierając drogę prowadzącą do lasu Barani Dół.Stąd wypływa jeden z cieków składających się na źródła Młoszówki. Jest tutaj także malowniczy staw.

Osiągamy skraj Baraniego Dołu.

Zerkamy na uprawiane pole uprawne.Przyglądamy się drzewom w Baranim Dole. Jest tutaj między innymi topola osika - Populus tremula.I to by było na tyle w tym odcinku.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji