Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-08-25 Mysłowice - między Słupną a centrum
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#16350
od września 2006

2018.07.01 20:58 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Oto ostatni etap tego spaceru. Oszczędzając na kosztach przejazdu do centrum wróciłem pieszo. Na początku ulica dawniej Gwardzistów, teraz Emila Caspariego. Jak widać jest to bardzo nie reprezentacyjne miejsce w mieście. Koloryt ulicy i dawna nazwa były z sobą bardzo kompatybilne, teraz mam wątpliwości.Przyspieszam. Mijam ulicę Skośną.Kolejny szybki przeskok. Po nieco nieco ponad dwustu metrach. Osiągam cmentarz ewangelicki.Wchodzę, mijam znane mogiły.

Dokładnie przyglądam się nagrobkowi w formie drzewa. Jak widać wykonano go w Katowicach.Oto uporządkowanie miejsce spoczynku ofiar obozu, który działał w Mysłowicach po 1945 roku.

Tutaj także spoczywa Emil Caspari. Taka postać i taka ulica - było na początku. Moim zdaniem nie uchodzi.I jeszcze zapomniany zakątek tego cmentarza.Opuszczam cmentarz. Przyglądam się usychającym drzewom, ofiarom niewłaściwej pielęgnacji.

Tego suszka także nie ma komu usunąć.Jestem teraz w okolicy, gdzie od ulicy Oświęcimskiej odchodzi ulica Słupecka. To drzewo, topola berlińska - Populus x berolinensis nie miało szczęścia. Pas drogowy, konflikt z ogrodzeniem i takie tam usprawiedliwienia.Kolejny przeskok. Oto skrzyżowanie z ulicą Karola Miarki.Osiągam teraz rejon wejścia na perony dworca kolejowej. Widoczne suszki są także na zdjęciach z 2013 roku.

Tak z tego miejsca wyglądają peron dworca kolejowego.Ruszam dalej. Oto kamienica przy skrzyżowaniu z ulicą Adama Mickiewicza.W tym rejonie ponownie zerkam na tereny kolejowe. Tutaj bujna zieleń została zdecydowanie poskromiona.Na zakończenie biurowiec przy ulicy Wojska Polskiego. Znajduje się w nim także redakcja tygodnika Co Tydzień. Rosnący tutaj buk pospolity - Fagus sylvatica został mocno przycięty. Dopiero co widziałem to drzewo. Wciąż żyje.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji