Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-11-18 Chrzanów - wielka włóczęga - część 1
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#16397
od września 2006

2018.07.14 08:33 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
To była naprawdę długa włóczęga. Oto mapa.Szliśmy od Muzeum, ale pierwsze zdjęcia dotyczą opuszczonego domu przy ulicy Sokoła nieco poniżej skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego. Tutaj wyrasta glistnik jaskółcze ziele - Chelidonium majus. To odcinek oznaczony kolorem ciemnozielonym.W ogrodzie pomiędzy ulicami Focha i Sienną na okazałej robinii akacjowej - Robinia pseudoacacia wspiera się okazaly bluszcz pospolity - Hedera helix.

Oto detale z pnia.Oto koniec ulicy Sokoła. To także koniec zadrzewienia z udziałem klonu zwyczajnego, kulistego - Acer platanoides "Globosa".Na korze drzew wyrastają porosty, zapewne Phaeophyscia. Coś je zjada.

Oto końcowy odcinek alei Henryka. Generalnie bez zmian.

W miejscu, gdzie zaczyna się ulica Stara Huta rośnie kolejny kwitnący bluszcz - Hedera helix.A to już mur starej huty i głóg jednoszyjkowy - Crataegus monogyna.Gnamy dalej rozglądając się po bokach.Zauważamy owocujący ligustr pospolity - Ligustrum vulgare.Mijamy trawers ogrodów działkowych.Wchodzimy w ulicę Żbożowa.Ciąg dalszy nastąpi.

#16398
od września 2006

2018.07.14 20:46 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W pierwszym etapie dotarliśmy do skraju byłej piaskowni. Na razie jej wnętrze skrywa się za zaroślami.Zajrzeliśmy do środka. Tutaj jeszcze nie zaszła zmiana.I jeszcze więcej. W 2018 roku to wszystko przeszło do historii.Jesteśmy ponownie przy ulicy Zbożowej. Oto turzycowisko po jej południowej stronie.Idziemy dalej. Zerkamy w stronę linii kolejowej.Tuz przed torami strumień wypływający z mokradła został ujęty w kanał.Oto mokradło widziane od strony linii kolejowej.I na zakończenie tego odcinka śmietnisko na skraju torowiska.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji