Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2019-01-30 Chrzanów - do zobaczenia w parku
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «

#17272
od września 2006

2019.03.06 21:53 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Kolejna zimowa impresja. Na początku widok od ściany zachodniej.Następnie przyglądam się leszczynie - Corylus avellana "Tortuosa".

A teraz najważniejsze. Oczar japoński - Hamamelis japonica rozchylił pączki kwiatowe.Oto jego ubiegłoroczne owoce.Teraz dwa widoki ogólne. Idę w kierunku ronda.

Po drodze sprawdzam leszczynę - Corylus avellana. Ta mocno śpi.Następnie zbliżam się do dzikiego bzu czarnego - Sambucus nigra na którym wyrasta ucho bzowe - Hirneola auricula-judae. Teraz to jest uszak bzowy - Auricularia auricula-judae. Pamiętam, jak śp. Władysław Wojewoda odróżniał rodzaj Hirneola od rodzaju Auricularia.

Oto ten grzyb z bliska.Teraz zerkam w korony kasztanowców - Aesculus hippocastanum rosnących blisko ronda.Tutaj zauważam miejsce pod drzewem, gdzie śnieg był bez szansa.Oto kolejny widok parku.Teraz zerkam w korony drzew na gniazda gawronów. Tutaj gospodarzy jeszcze nie ma.Oto kolejna sesja zdjęciowa z platanem klonolistnym - Platanus x acerifolia.

W drugiej części parku gawrony już wróciły. Pozwoliłem sobie na dłuższą sesję zdjęciowa. Wszak to jedna z oznak zbliżającej się wiosny. Czasem ptaki są, czasem ich nie ma.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji