Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2019-02-03 Chrzanów - ani zima, ani wiosna
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «

#17283
od września 2006

2019.03.13 11:54 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Pierwsze dni lutego to stan pogody raczej marcowej. Idąc do miasta przede wszystkim widziałem mgłę. Oto ulica Oświęcimska.Oto ulica Partyzantów i resztki styczniowego śniegu.

Oto dalszy odcinek ulicy Oświęcimskiej i spojrzenie w koronę brzozy brodawkowatej - Betula pendula oraz robinii akacjowej - Robinia pseudoacacia.Teraz mijam ZUS-landię.Przechodzę na drugą stronę ulicy, zerkam na plac zabaw znajdujący się na skraju parku.W tej okolicy rośnie jedlica - Pseudotsuga menziesii. Przy okazji polowałem na krople wody.Kolejny obiekt to murek z betonowych pali i mech z rodzaju Ortotrichum.

Na skraju parku od strony ronda posadzono jodłę koreańską - Abies koreana.Kolejny obiekt to rozchylający płatki kwiatów oczar japoński - Hamamelis japonica.

Jest tutaj jeszcze hortensja bukietowa - Hydrangea paniculata.A to już młodociany buk pospolity - Fagus sylvatica.Kolejne drzewo to po prostu klon jawor - Acer pseudoplatanus.

Zbliżam się teraz w kierunku muzeum. Zwracam uwagę na cis pospolity - Taxus baccata oraz świerk biały - Picea glauca, które w jakiś sposób ocieplają swoje otoczenie.Oto kolejny, rozkwitający oczar japoński - Hamamelis japonica.

Oto leszczyna - Corylus avellana "Tortuosa". Ona ciągle czeka na cieplejsze dni.

Opuszczam park. Jestem na alei Henryka.Jestem już w ogrodzie przy Domu Urbańczyka.Wchodzę do części geologicznej.

Spoglądam na ekspozycję dużych araukarytów.Są na nich porosty.Jest na nich mech, prątnik srebrzysty - Bryum argenteum.Dalej zwracam uwagę na krople wody na owocach berberysu Thunberga - Berberis thunbergii.

I na zakończenie zimozielony berberys Juliany - Berberis Julianae.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji