Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2019-04-22 Chrzanów - spacerując po parku
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «

#17394
od września 2006

2019.05.13 06:14 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Zmierzając do Muzeum przekraczam ulicę Oświęcimską i idę w górę wzdłuż szpaleru jedlicy zielonej - Pseudotsuga menziesii pod która rośnie żywopłot grabowy - Carpinus betulus.

Mijam jodłę jednobarwną - Abies concolor.

Gnam dalej.

Zbierając materiały do filmu pt. O choroba filmuję wroślika - Peronospora ficariae.Tuż przy muzeum zakwitła jodła pospolita - Abies alba.Wciąż kwitnie Epimedium czerwone - Epimedium x rubrum.Klomb przeznaczony do obsadzenia bylinami opanował rzeżusznik piaskowy - Cardaminopsis arenosa.

Potem zameldowałem się w pracy. dalej co pewien czas, jak to się powiada odrywałem się od biurka. Jestem na skwerze pomiędzy ulicami Mickiewicza i Śląska. Oto ecja na Ficaria verna. Najbardziej prawdopodobny gatunek to Uromyces poae, minimalne prawdopodobieństwo to Uromyces rumicis. Tak czy owak, trzeba będzie każdy okaz wrzucić pod mikroskop, chociaż pierwotnie zawsze stawiałem na pierwszą możliwość.

Bohaterem kolejnej sesji zdjęciowej jest pigwowiec japoński - Chaenomeles japonica.

Tutaj jeszcze kwitnie jabłoń purpurowa - Malus purpurea.Oto wierzba biała - Salix alba "Tristis".Zerkam w kierunku ulicy Mickiewicza, wracam do budynku.Po krótkiej przerwie kontynuuję sesję filmową i zdjęciową. Oto żywokost bulwiasty - Symphytum tuberosum.

Kolejny gatunek to przekwitająca magnolia japońska - Magnolia kobus.

Parkową sesję zdjęciową kończy przetacznik blady - Veronica sublobata.Wracając do domu dokumentuję miejsce po wierzbie białej - Salix alba "Tristis" która malowniczo oplatał bluszcz pospolity - Hedera helix.Po drodze mijam karaganę syberyjską - Caragana arborescens.I na zakończenie złotlin japoński - Kerria japonica "Pleniflora".

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji