Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2019-05-11 Nakło Śląskie - park
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «

#17426
od września 2006

2019.05.23 08:35 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Każdy pałac w dawnych czasach zazwyczaj był otoczony parkiem. Pejoratywnie mówię, że to tylko ogródek przydomowy, oczywiście kompatybilny z wielkością siedziby właściciela. Po opuszczeniu pałacu ruszamy dalej. Na początku współczesny młodzik, platan klonolistny - Platanus x acerifolia.

Idziemy dalej.Mijamy jedną z mieszańcowych topól - Populus.

I tak dotarliśmy do unikatowej osobliwości. Wciąż żywy, chociaż powalony platan klonolistny - Platanus x acerifolia. To będzie długa sesja zdjęciowa.Idziemy dalej. Mijamy płat przetacznika ożankowego - Veronica chamaedrys.Mijamy płat dąbrówki rozłogowej - Ajuga reptans.Mijamy raczej młodą lipę drobnolistną - Tilia cordata.

Kolejne przyszłościowe drzewo to purpurowa odmiana buka pospolitego - Fagus sylvatica Atropurpurea.Oto kępa bardzo młodej lipy drobnolistnej - Tilia cordata, która prawdopodobnie rozwija się w miejscu po starym drzewie.Idziemy dalej.Następnie natrafiamy na tulipanowca amerykańskiego - Liriodendron tulipifera.Kolejna osobliwość to grupa lip drobnolistnych z licznymi pędami odroślowymi.Sporo tutaj okazałych buków pospolitych - Fagus sylvatica.

Oto jedno z okazałych drzew.Zerkamy w korony innych drzew.Teraz spoglądamy na pałac zasłonięty przez powaloną czeremchę zwyczajną - Padus avium.Oto to drzewo z bliska.

I jeszcze jeden widok pałacu.Teraz zbliżamy się do bramy i opuszczamy ten teren.

Tym sposobem skończyłem pierwszą dziesiątkę z kolejnego tysiąca fotoreportaży. Liczę, że do lipca zbliżę się znacznie do setki.

(wypowiedź edytowana przez piotr_grzegorzek 23.maja.2019)
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji