Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2019-06-08 Krzeszowice - widziane w parku - część 1
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «

#17476
od września 2006

2019.06.17 14:43 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tę sobotnią wycieczkę rozpoczęliśmy od parku dworskiego w Krzeszowicach. Na początku wchodzimy do niego.Wkraczamy pomiędzy drzewa idąc wzdłuż północnej krawędzi.Mijamy kwitnącego jaśminowca - Philadelphus.

Mijamy dwa klony jawory - Acer pseudoplatanus.Przechodzimy pod lipą - Tilia sp. sp.

Wychodzimy na otwartą przestrzeń opanowaną przez kupkówkę pospolitą - Dactylis glomerata.Dochodzimy do kolejnego drzewostanu.Przechodzimy pod klonem zwyczajnym - Acer platanoides.Osiągamy jedno z najważniejszych drzew w tym parku. To jest tulipanowiec amerykański - Liriodendron tulipifera.Drzewo wygląda kwitnąco. Aby to zobaczyć musiałem posłużyć się zoom-em.

Pod tym drzewem także rządzi kupkówka pospolita - Dactylis glomerataPowoli zbliżamy się do pałacu. Mijamy kwitnącą lipę szerokolistną - Tilia platyphyllos.

Osiągamy okolicę pałacu.Mijamy jakieś drzewo.Osiągamy miłorząb japoński - Ginkgo biloba.

Przechodzimy skrajem tarasu.Po drugiej stronie rośnie korkowiec amurski - Phellodendron amurense.Skręcamy w lewo aby rozpocząć schodzenie w kierunku południowym. Mijamy leszczynę - Corylus avellana.Znajduje się tutaj zwarty drzewostan.Tak pod okapem koron prezentuje się droga wyłożona kostką porfirową.Idziemy dalej.Mijamy płat rdestowca japońskiego - Reynoutria japonica.Teraz docieram do jedynego w tym rejonie dębu błotnego - Quercus palustris. Część drzewa się złamała. Widać pozostawiony pień i suche gałązki.Oto jego detale. Najważniejsze, że uratowano to co tylko się dało.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji