Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2019-05-07 Trzebinia, Dulowa, parowami pod prąd - część 1
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «

#17527
od września 2006

2019.07.14 23:36 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
To było moje drugie przejście przez miejsce zwane Rzeczyska. Na razie mi się nie spieszy do celu. Wysiadłem na przystanku przy ulicy Krakowskiej i udokumentowałem wilczomlecza sosnkę - Euphorbia cyparissias.

Tuż obok wyrastał wilczomlecz lancetowaty - Euphorbia esula.Kolejny gatunek godny uwagi to chrzan - Armoracia rusticana.

Teraz przechodzę na drugą stronę ulicy i ruszam na północ.Mijam skrzyżowanie z ulicą Jana Kochanowskiego. Pnę się pod górę.

Wchodzę w ulicę Reja.

Osiągam skrzyżowanie z ulicą Fredry. Zerkam na północ.Oto dalszy odcinek ulicy Reja. Tamtędy nie da się wejść w obszar Rzeczysk. Ulica kończy się ślepo.Wracam na główną drogę. Teraz sporo czasu poświęcam na dokumentowanie starca zwyczajnego - Senecio vulgaris.Osiągam ulicę Kochanowskiego.Gnam do jej końca.Tutaj widać zabudowania kończące ulicę Reja.Wchodzę w las. Nie ma innego sposobu na wejście w obszar Rzeczysk.Wychodzę na otwartą przestrzeń. Tutaj pojawiają się samosiejki drzew.

Tym drzewem jest olsza czarna - Alnus glutinosa. Znaczy się wody w podłożu jest dostatecznie dużo.

Kieruję się w dół.

Zerkam za siebie. Stok jest bardzo stromy.Oto stroma krawędź parowu Rzeczyska.W tej okolicy znajduje się płat grądu.Właśnie rozkwitł gajowiec żółty - Galeobdolon luteum.Mijam okazałe graby - Carpinus betulus.Jestem na dole.Teraz zerkam na okazałego buka pospolitego - Fagus sylvatica. Piękne drzewo.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji