Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2019-05-21 Anglia, Doncaster - drugie odkrywanie - część 4
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «

#17547
od września 2006

2019.07.21 23:31 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Mijamy tamtejszy Urząd Miejski. Zbliżamy się do intrygującego budynku. Jak się później dowiedziałem to będzie przyszła siedziba muzeum.

Ten budynek znajduje się na Wood St.Skręcamy w lewo. Mijamy kolejny gmach.Drzewa przed nim to klon zwyczajny - Acer platanoides. Na nich rozwijają się porosty.

Oto kolejne budynki przy tej ulicy.

dochodzimy do Cleveland St. To najwyższy budynek w tej okolicy. Architektura nie powala.Ponownie skręcamy w lewo.Jesteśmy teraz na High St. Tutaj w chodnik jest wkomponowana słynna linia czasu.Nieco dalej znajdujemy drzewa jako rzeźby.

Teraz przyspieszamy. Oto Market Place.

Kolejny słynny obiekt w tej okolicy to brama przy Sunny Bar. Tutaj tez znajduje się ceniony w pewnych kręgach pokestop.

Ten ładny, ukwiecony budynek znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Market Rd i Nether Hall Rd.Wchodzimy w Nether Hall Rd. Tutaj w restauracji afgańskiej zjedliśmy obiad.Przy tej ulicy na wysokości sklepu rumuńskiego rośnie okazały ostrokrzew - Ilex aquifolium.

Zerkamy teraz w Christ Church Rd, gdzie znajduje się wspaniała aleja.Tak ta ulica wygląda, kiedy patrzy się na lewo.W dalszym ciągu poruszamy się ulicą Nether Hall Rd. Tutaj najważniejszym obiektem jest kościół przerobiony na mieszkania.Teraz skręcamy w Broxholme Ln.

Najwyższy czas na botaniczny przerywnik. Oto cymbalaria bluszczykowata - Cymbalaria muralis.Ponadto trafił się tutaj wilczomlecz obrotny - Euphorbia helioscopia.Teraz jesteśmy na Beckett Rd. Mijamy kolejne skrzyżowanie.Następnie w okolicy Aldiego z ulicy Queens Rd przez skwer przechodzimy do Baxter Ave.Po drodze zauważamy biało kwitnącą glicynię - Wisteria sinensis.Jest tutaj niewielki skwer z kilkoma klonami jaworami - Acer pseudoplatanus o purpurowych liściach.

Jest tutaj jeszcze ciekawy mural.

I jeszcze spojrzenie w koronę kwitnącego jaworu - Acer pseudoplatanus.I ponownie "kościół mariacki". Dopiero teraz zauważyłem, że rośnie tam żeleźniak - Phlomis. Gatunku chwilowo nie określam.Teraz w drodze do domu jesteśmy na Morley Rd.Przy tej ulicy ponownie fotografuję krzew z gatunku Escallonia rubra.I to by było na tyle. Bateria padła.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji