Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2019-05-22 Anglia, Doncaster - znad Donu do miasta
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «

#17554
od września 2006

2019.07.24 14:47 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W dalszym ciągu jesteśmy nad rzeką. Flora i krajobraz bez większych zmian.Widać most kolejowy.Mijamy kępę wierzb - Salix.W ich cieniu wyrasta szczaw tępolistny - Rumex obtusifolius.Przyspieszamy.Oto skupisko przytulii czepnej - Galium aparine.Mijamy drzewostan z wierzby białej - Salix alba.Teraz na skraju ścieżki mamy łan rumianku bezpromieniowego - Matricaria discoidea.Zbliżamy się do mostu w ciągu drogi A 19.

W tej okolicy dokumentuję stanowisko starca wąskolistnego - Senecio erucifolius.

Przechodzimy pod mostem, idziemy dalej.Mijamy ślaz dziki - Malva sylvestris.Mijamy trzmiela na żółtych koszyczkach pępawy dwuletniej - Crepis biennis.Mijamy bodziszek miękki - Geranium molle.

I tym sposobem kończymy piękne okoliczności przyrody. Wkraczamy w zabudowania przy North Bridge Rd.Tutaj wyrasta wrotycz maruna - Tanacetum parthenium.Tutaj wyrasta kuklik pospolity - Geum urbanum porażony przez mączniaka - Sphaerotheca alchemillae.Idziemy do miasta.Mijamy jarząb mączny - Sorbus aria.

Zbliżamy się do mostu.Przekraczamy most, oczywiście North Bridge i zerkamy w kierunku katedry.Jesteśmy już w okolicy Frenchgate.

Opuszczamy ten rejon miasta.Zdecydowanie przyspieszamy. Jesteśmy na Beckett Rd.Po drodze wykonuje kolejną sesję zdjęciową z parietarią lekarską - Parietaria officinalis.

Następnie bardzo szybko osiągamy kościół metodystyczny.Następnie w drodze do bazy pomiędzy ulicami Morley Rd a Wentworth Rd sfotografowałem pochodzący z Meksyku krzew z gatunku Choisya ternata. W Polsce także jest dostępny.I to byłby koniec na ten dzień pobytu w Anglii.

#17555
od września 2006

2019.07.24 14:52 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Oto dwa ostatnie zdjęcia tego gatunku.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji