Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2019-05-23 Anglia, miasteczko Thorne - część 2
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «

#17565
od września 2006

2019.07.28 12:32 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W dalszym ciągu znajdujemy się na terenie Memorial Park. Jeszcze raz zerkamy na klon jawor - Acer pseudoplatanus.Kolejne drzewo to buk pospolity - Fagus sylvatica Atropurpurea.Sadzawkę zamieszkują kaczki krzyżówki.

Akwen jest malowniczy.Idziemy w kierunku pomnika. Oto kolejny klon jawor - Acer pseudoplatanus.I teraz to co najważniejsze. Pomnik ofiar Wielkiej Wojny.

Oddalamy się od sadzawki.Zbliżamy się do lipy holenderskiej - Tilia x europaea.

A teraz będzie bardzo długa sesja zdjęciowa. Jej bohaterem jest majestatyczny buk pospolity - Fagus sylvatica. Po prostu obejrzałem go bardzo dokładnie ze wszystkich stron.Zbliżamy się do muru ogrodzenia.Opuszczamy park.Pod murem znajdujemy nieźle zamieszanego kundla z rodzaju prusznik - Ceanothus.Wychodzimy na South Parade. Mijamy kościół spełniający się w roli składu budowlanego.

W pobliżu rośnie jesion wyniosły - Fraxinus excelsior.Idziemy dalej. Mijamy skrzyżowanie z ulicą Horse Fair Green. Coś tam kwitnie na biało, ale nie przyglądałem się temu dokładnie.Zza muru wyrasta jarząb mączny - Sorbus aria.Teraz z South Parade skręcamy w Silver St. Osiągamy spory plac.

Idziemy teraz wąską handlową uliczką, która zdaje się nie mieć nazwy. To pierwsze w prawo skrzyżowanie z drugiego końca Horse Fair Green
.


Na jej końcu niedaleko skrzyżowania z Orchard St. rośnie grusza - Pyrus.

Teraz skręciliśmy w ulicę The Green.Następnie skręcamy w drogę A614. W jednym z ogrodów zauważamy sosnę czarną - Pinus nigra oplecioną bluszczem - Hedera helix.Nieco dalej w okolicy była leszczyna - Corylus.Zawracamy. Teraz przyglądamy się dokładniej drzewu.

Teraz ulica dostaje nazwy. To King St. Mijamy kościół Metodystów. Za murem znajduje się okazała robinia akacjowa - Robinia pseudoacacia.

Kolejne drzewo w tej okolicy to platan klonolistny - Platanus x acerifolia.

W tym kościelnym kompleksie była szkoła. Budynek jest na sprzedaż.Oto kolejny budynek sakralny, zapewne jakaś kaplica. Tutaj King St. krzyżuje się z Chapel Lane. Zapewne nie bez powodu.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji