Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2019-05-23 Anglia, miasteczko Thorne - część 3
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «

#17566
od września 2006

2019.07.28 22:06 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Idziemy dalej. Teraz skręciliśmy w Field Rd.Teraz na poboczu drogi znajduje kolejnego starca wąskolistnego - Senecio erucifolius.

Był tam jeszcze prosienicznik szorstki - Hypochoeris radicata.Wchodzimy na plac ze sklepami wielkopowierzchniowymi. Na miejsce drobnych zakupów wybieramy Sainsburyego.Zanim to się stało zwróciłem uwagę na ognika szkarłatnego - Pyracantha coccinea.Zaplątała się do niego kalina koralowa - Viburnum opulus.

Była tam też azjatycka brzoza o bardzo białej korze. Tak jak powiedziałem w innym miejscu, gałązek nie oglądałem dokładnie, zatem nie będę spekulował.Są jeszcze chwasty. Oto wilczomlecz ogrodowy - Euphorbia peplus.Idziemy dalej. Tak wygląda zabudowa w osi ulicy Field Rd.

Tę ulicę kończy grupa trzech klonów jaworów - Acer pseudoplatanus.Mijamy skrzyżowanie z ulicą St. Nicholas Rd.Od teraz osią naszej wędrówki jest King Edward Rd. W tej okolicy znajduję głóg jednoszyjkowy - Crataegus monogyna.

Kolejny gatunek to wierzbownica drobnokwiatowa - Epilobium parviflorum.

Gatunkiem krzewu z którym do tej pory nie spotkałem się w Polsce jest głogownik - Photinia fraseri.Oto kolejna typowa dla tej okolicy zabudowa.

Teraz w jednym z ogrodów trafiła się Choisya ternata.Teraz sporo czasu spędzimy na penetrowaniu pewnej alei. Znajduje się ona tuż przed skrzyżowaniem naszej ulicy z Inglenook Dr. Skusiło mnie to.

Dalej było nie najgorzej i to prawie do końca.

ZawracamyOto klon zwyczajny - Acer platanoides.Oto buk zwyczajny w odmianie purpurowej - Fagus sylvatica "Atropurpurea".W okolicy był także jarząb pospolity - Sorbus aucuparia.Jest tutaj także kasztanowiec zwyczajny - Aesculus hippocastanum oraz kasztanowiec czerwony - Aesculus x carnea.Mijamy skrzyżowanie.Kolejne wysokie drzewo do dąb szypułkowy - Quercus robur.

I tak dotarliśmy do skrzyżowania z Aleksandra St. Ta droga prowadzi do miejsca pracy mojego dziecka. W widocznym na zdjęciu lokalu posilaliśmy się w drodze powrotnej.Prawie cały czas dokumentuję florę. Oto mak lekarski - Papaver somniferum i tasznik pospolity - Capsella bursa-pastoris.Oto jasnota purpurowa - Lamium purpureum i przytulia czepna - Galium aparine.Oto mak wątpliwy - Papaver dubium.Kolejne przyspieszenie.I na zakończenie tego odcinka jesion wyniosły - Fraxinus excelsior opleciony bluszczem - Hedera helix.#18663
od września 2006

2020.12.01 19:16 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Trwa jeszcze dyskusja o Epilobium z tego wątku. Wstępnie typowałem Epilobium parviflorum. Wiele wskazuje na mieszańca tego gatunku z Epilobium montanum czyli Epilobium x limosum.
Także tutaj dodaję skadrowane zdjęcia tego gatunku.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji