Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2019-05-30 Anglia, Cusworth Park & Hall - drugie wejście - część 4
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «

#17814
od września 2006

2019.10.05 12:04 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Teraz będzie raczej monotonnie, ale w wielu przypadkach nie mogłem się powstrzymać przed dłuższymi seriami zdjęć.Oto pierwszy w tej serii kasztan jadalny - Castanea sativa.

Oto drugi w tej serii kasztan jadalny - Castanea sativa.

Oto trzeci w tej serii kasztan jadalny - Castanea sativa. Mijaliśmy go w drodze na dół. Pstrykałem go poprzednim razem. Podczas obecnego pobytu musieliśmy poczekać, aż zwolniło się miejsce po nim, ponieważ jest on bardzo oblegany.

Oto pierwsze zbliżenia jego pnia.Oto pierwsze spojrzenia w jego koronę.

Oto druga seria zbliżeń pnia.

Oto druga seria spojrzeń w jego koronę.Bohaterem kolejnej sesji zdjęciowej jest dąb ostrolistny - Quercus ilex.

Teraz spod tego drzewa spoglądam w kierunku drugiego, które wygląda równie kwitnąco.Teraz na chwilę spoglądam w niebo. Widać, jak smugi kondensacyjne celują w okolicę lotniska.Kolejne drzewo, znajdujące się przy stawie w okolicy tak jakby folwarku to platan klonolistny - Platanus x acerifolia.Teraz przyglądam się drzewu tego gatunku zerkając przy okazji w stronę pałacu.

Zawracamy nad staw. Oto łabędź niemy na tle wierzby białej - Salix alba "Tristis".

Oto ta wyspa z oddali.Poszliśmy jeszcze dalej. Teraz usiedliśmy na ławce aby trochę odpocząć.Ponownie zerkam za siebie, znaczy się w kierunku wyspy, gdzie widzieliśmy łabędzia.Tak wygląda po "ściągnięciu" jej zoom-em.Teraz korzystając z tej możliwości dokumentuję tutejsze ptactwo, tak aby go nie płoszyć. Oto biegnąca kokoszka wodna.Drugi ptak tego gatunku wychodzi na brzeg.Jest mewa śmieszka.Jest kaczor kaczki krzyżówki.Wychodząca kokoszka pożywia się. Kaczor jest w pobliżu.Tak ta okolica wyglądała normalnie.Po chwili pojawił się tutaj kruk.

Tak wyglądał w normalnym ujęciu. Jest porównanie z pozostałym skrzydlatym bractwem.I na zakończenie kokoszka wodna podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Poświęciłem temu gatunkowi sporo kadrów, ponieważ dopiero tu na angielskiej ziemi miałem okazję przyjrzeć mu się dokładniej.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji