Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2019-11-25 Chrzanów - do zobaczenia w parku
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «

#17906
od września 2006

2019.11.26 12:36 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Pomimo tego, że pogoda jest jaka jest park w Chrzanowie wygląda kwitnąco. To zostanie dowiedzione pod koniec tego fotoreportażu. Po prostu są takie krzewy, które najchętniej zakwitają o tej porze roku. Na początku widok ogólny z rejonu muzeum.Następnie przyglądam się oczarowi japońskiemu - Hamamelis japonica. Ma liczne zawiązane pączki ale nie kwitnie. Byłem dopiero co w Zabrzu. Tam ten gatunek wygląda kwitnąco.

Teraz mamy całą grupę krzewów i młode drzewko.Tutaj rośnie leszczyna w odmianie pogiętej - Corylus avellana "Trotuosa".

Oto ambrowiec amerykański - Liquidambar styraciflua.idąc w kierunku ronda mijam dwa cisy - Taxus baccata.Pomiędzy nimi wyrasta leszczyna pospolita - Corylus avellana. Na jej martwym pędzie rozrasta się gmatwica chropowata - Daedaleopsis confragosa.Oto ona jako bohaterka dłuższej sesji zdjęciowej.

Oto kolejny widok ogólny parku.Oto miejsce po pniaku skrzydłorzecha kaukaskiego - Pterocarya fraxinifolia.Oto młody buk pospolity - Fagus sylvatica. W tym wieku ten gatunek nader często zapomina o zrzuceniu martwych liści.Zmierzam w stronę ronda, na upatrzonego.Po prostu zakwitła kalina wonna - Viburnum farreri. Oto ona w roli bohaterki długiej sesji zdjęciowej.Oto ona w roli bohaterki długiej sesji zdjęciowej.Tę grupę uzupełnia oliwnik wąskolistny - Eleagnus angustifolia.

Zawracając zauważam głóg jednoszyjkowy - Crataegus monoguna.

Trafił się również akcent grzybowy. Oto trąbka otrębiasta - Tubaria furfuracea.I jeszcze owocująca miesiącznica trwała - Lunaria rediviva.I jeszcze stojąc przed Muzeum spoglądam w niebo.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2019 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji