Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2020-04-16 Chrzanów - szósty, bardzo krotki spacer
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «

#18156
od września 2006

2020.05.01 14:00 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Kolejny etap monitoringu przyrody na tradycyjnej trasie zakupów. Na razie rozpoczynam od ogródka przydomowego i kwitnącej gruszy azjatyckiej.

A to juz moja wiśnia - Cerasus vulgaris a tle po prostu moja wędzarnia.

Rozpoczyna się kwitnienie jałowca - Juniperus communis.

A to już ulica Oświęcimska. Tutaj rośnie bylica pospolita - Artemisia vulgaris. Opanowały ją mszyce.Wchodzę w ulicę Focha. Tutaj kwitnie złotlin japoński - Kerria japonica.Z kwitnieniem rusza również glistnik jaskółcze ziele - Chelidonium majus.

Nieco dalej w ogrodzie kwitnie magnolia pośrednia - Magnolia soulangeana.Idąc dalej mijam często dokumentowaną robinię akacjową - Robinia pseudoacacia.Teraz osiągnąłem skrzyżowanie ulic Sienna i majora Grzybowskiego. Tutaj kwitnie klon zwyczajny - Acer platanoides.Stok skarpy porastają mniszki - Taraxacum sp. sp.Do wykopu trafiają również kamienie z budowy pobliskiej Biedronki. To zwietrzelina dolomitu diploporowego.Za tym miejscem na skarpie wykopu natrafiłem na bardzo kosmatego mniszka - Taraxacum. Jest inny niż wszystkie w tej okolicy.Teraz po dłuższej przerwie poświęconej na zwiedzanie sklepu Netto po drugiej stronie ulicy Siennej natrafiłem na takiego potwornego mniszka.

A potem udałem się na zwiedzanie Biedronki. Czekając w kolejce sfotografowałem babkę zwyczajną - Plantago maior i towarzyszącego jej mniszka.

A potem w miarę szybko szedłem do domu. Kolejne zdjęcia to efekt monitoringu magnolii purpurowej - Magnolia liliiflora przy I LO.

Następnie udałem się na ulicę Oświęcimską, do trawersu boiska I LO. Tutaj przekwita cebulica syberyjska - Scilla sibirica.Tutaj kwitnie klon zwyczajny - Acer platanoides.

I jeszcze coś pięknego, czyli migdałek trójklapowy - Amygdalus trilobata na tle forsycji pośredniej - Forsythia intermedia.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji