Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2020-05-05 Chrzanów - wieczorna tęcza i kwiaty
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «

#18188
od września 2006

2020.05.13 07:44 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
To była trzecia widziana przeze mnie tęcza w tym roku. Pojawiła się wieczorem na wschodzie.Zdjęcia robiłem z balkonu na którym właśnie zakwitł uprawiany w donicy lilak - Syringa vulgaris.

Teraz spojrzałem na zachód. Niebo też było intrygujące.Oto kolejne i ostatnie widzenie tej tęczy.Teraz pora na kwiaty. Na początku tajemniczy mak. Zmagałem się z nim przez wiele dni i wychodzi, że jest to Papaver lapponicum. Kupiłem w sklepie ogrodniczym. Nazwy gatunkowej nie było.Tutaj też trzymam w doniczce brunnerę - Brunnera macrophylla. Odmiany nie określam.Będąc na balkonie ponownie spojrzałem na zachód.Spojrzałem też na wschód. Tęcza zniknęła.

Teraz zszedłem do ogródka. Na początku żeniszek meksykański - Ageratum houstonianum.

Potem drugi okaz maku, który uważam za Papaver lapponicum. Ten kwitnie czerwono, co nie do końca pasuje do opisu gatunku.Teraz wyszedłem na dróżkę koło domu i ruszyłem na zachód.Po drodze upolowałem kroplę wody.Na moment zerknąłem w niebo.Idąc dalej zatrzymałem się na chwile przy winobluszczu zaroślowym - Parthenocissus inserta. Była kropla wody, był rozwijający się pąk.

Kwitnie również trzmielina zwyczajna - Euonymus europaea.

I jeszcze dwa zdjęcia w drodze powrotnej.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji