Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2020-06-24 Jaworzno - ponownie Śródmieście
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «

#18300
od września 2006

2020.07.07 08:29 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W Jaworznie wysiadłem na przystanku w centrum. Od razu zauważyłem świeżo posadzone platany - Platanus x acerifolia zaopatrzone w worki do ich pojenia.

Potem poszedłem w lukę pomiędzy parkingiem a budynkiem.Tutaj na początku zwróciłem uwagę na mlecz zwyczajny - Sonchus oleraceum porażony przez mączniaka. Choroba sprawia wrażenie zdrowej.

Zaraz za rogiem jest równie ciekawie.Oto szczaw zwyczajny - Rumex acetosa. To kwitnący osobnik męski. Rzadki widok.

Oto osobliwie wyrastający rdestowiec japoński - Reynoutria japonica.

Przede mną ulica Królowej Jadwigi.Tutaj na trawiastej przestrzeni zwracam uwagę na lucernę siewną - Medicago sativa.

Jest tutaj również kłosówka wełnista - Holcus latatus. Można ją bez trudu rozpoznać po kolanku.Oto spojrzenie na galerię Galena.Ruszam teraz w górę ulicy Królowej Jadwigi.W tym zielonym tłumie najważniejsza jest tymotka łąkowa - Phleum pratense.Oto gabion ze ściany MCKiS.A teraz bohaterem dłuższej sesji zdjęciowej jest brodawnik zwyczajny - Leontodon hispidus.Oto jego liście.Oto jego koszyczek.Oto jego odsłonięte dno koszyczka i dwie niełupki.Idę dalej.Mijam nostrzyk biały - Melilotus albus.

Oto nostrzyk żółty - Melilotus officinalis.Oto okolica kościoła.Tutaj najważniejsza była tojeść kropkowana - Lysimachia punctata.A potem udałem się do redakcji. Wracając, czekając na autobus, skupiłem się na dobrze znanej wierzbie białej w odmianie płaczącej i jej żółciaku siarkowym - Laetiporus sulphureus.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji