Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2020-08-26 Jaworzno Bory - od ulicy Niemcewicza po park angielski
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «

#18441
od września 2006

2020.09.02 16:59 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W drodze do Parku Angielskiego, że się tak wyrażę przestrzeliłem. Znalazłem się znacznie na wschód od niego. Zamiast wracać innym autobusem skorzystałem z okazji i od tytułowej ulicy ruszyłem na zachód. Teren wydaje się być nieciekawy.Przegląd flory zaczyna komonica zwyczajna - Lotus corniculatus.

Potem z dłuższej sesji zdjęciowej idzie jastrzębiec sabaudzki - Hieracium sabaudum.

Teraz zauważam pierwszego wiesiołka. To wiesiołek późnokwitnący - Oenothera pycnocarpa. I jak to zwykle bywa w tym rodzaju tak na 90% pewnosci.

Kolejny żółtek to nawłoć późna - Solidago gigantea.Cały teren sprawia wrażenie półpustyni. Park Angielski to drzewa na linii horyzontu.Następnie zauważam ostrożeń lancetowaty - Cirsium vulgare.Ponownie zerkam na zachód.W tym momencie zauważyłem suchy rów odwadniający. postanowiłem pójść jego korytem.

Schodząc na dno minąłem goryczela jastrzebcowatego - Picris hieracioides.Teraz krótkie przyspieszenie.Teraz długa sesja zdjęciowa z drugim gatunkiem wiesiołka - Oenothera. Po sprawdzeniu kluczem Rostańskiego z bardzo wysokim prawdopodobieństwem wychodzi wiesiołek Rennera - Oenothera canovirensA na dnie znajduje się spękane suche błoto.Jestem teraz blisko głównej drogi.

Pod nogami znajduje się kolejna komonica zwyczajna - Lotus corniculatus.Jest wrotycz pospolity - Tanacetum vulgare.Oto driakiew żółta - Scabiosa ochroleuca odwiedzana przez gnojkę trutniowatą.I jeszcze lucerna siewna - Medicago sativa.(wypowiedź edytowana przez piotr_grzegorzek 02.września.2020)
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji