Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2020-09-29 Skawina: Radziszów - powrót na punkt widokowy
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «

#18554
od września 2006

2020.10.14 07:48 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
To druga tegoroczna wizyta w tym miejscu. Na początku z drogi podchodzę do miejsca wypoczynku. Jest co jest.Z tego miejsca zerkam na południe.Zerkam na wschód. Pola zostały uprzątnięte.Stojąc pod dębem szypułkowym - Quercus robur spoglądam na drogę dojazdową.Teraz zerkam na północ. Skawina jest w dole.Minimalnie skręcam ze spojrzeniem w kierunku północno-zachodnim.

Teraz w osi drogi zerkam na zachód.Teraz stojąc pomiędzy dwoma pasami drzew wchodząc powoli w pole uprawne ponownie spoglądam na południe.

Wracam na drogę, idę nią na zachód.Tam znajduje się malownicza uprawa gorczycy białej - Sinapis alba. Zerkam ponad nią na południowy-zachód.Zbliżam się do linii drzew zerkając bardziej na południe.Ponownie zerkam na północ.Czas spojrzeć pod nogi. Oto kokon pająka na owocostanie babki lancetowatej - Plantago lanceolata.Oto bzyg z rodzaju Syrphus na koszyczku mniszka - Taraxacum sp. sp.Oto przekwitająca koniczyna łąkowa - Trifolium pratense.Oto przymiotno białe - Erigeron annuus.Oto szczaw tępolistny - Rumex obtusifolia.Oto widok granicy ścierniska i łąki na stoku południowym.Teraz zerkam na to miejsce stojąc pod modrzewiem - Larix.I na zakończenie miejsce wypoczynku oraz dwa drzewa. Na lewo dąb szypułkowy - Quercus robur, na prawo brzoza brodawkowata - Betula pendula.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji