Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2020-10-28 Chrzanów - trzy miejscówki
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «

#18642
od września 2006

2020.11.19 13:51 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tym razem pstrykanie zaczynam od ulicy Śląska i bardzo dobrze obrośniętego ekranu dźwiękochłonnego. Tak powinno być wszędzie, ale najczęściej nie jest.Oto detale tego winobluszczu zaroślowego - Parhenocissus inserta.Nieco dalej zauważam kwitnącą pokrzywę - Urtica dioica.

Idąc w stronę ronda mijam kasztanowca zwyczajnego - Aesculus hippocastanum.W zaroślach za rondem spotykam przebarwiający się jesiennie ligustr - Ligustrum vulgare.Druga miejscówka to trasa z ulicy Oświęcimskiej do ulicy Sienna, czyli drugie wyjście na zakupy. Na początku kasztanowiec - Aesculus hipocastanum.Oto ozdobny słonecznik z ogrodu sąsiada. Stawiam na Helianthus hirsutus.

W ogrodzie chrzanowskiego nadleśnictwa mamy miłorząb japoński - Ginkgo biloba.

Nieco dalej przy ulicy Focha mijam klon srebrzysty - Acer saccharinum.A to już końcowy odcinek ulicy Sokoła i robinia akacjowa - Robinia pseudoacacia opleciona bluszczem - Hedera helix.Tutaj też mamy oznakowane klony zwyczajne w odmianie kulistej - Acer platanoides "Globosa".A to już ulica Sienna i barwy jesieni.W tym rejonie mocnym zielonym akcentem jest kwitnąca pokrzywa zwyczajna - Urtica dioica.

Trzecia miejscówka to ulica Przybosia. Idę nią ku ulicy Oświęcimskiej, znaczy się wracam z zakupów.Tutaj zauważam kwitnącą kostrzewę trzcinowatą - Festuca arundinacea.

Na chwilę staję pod klonem zwyczajnym - Acer platanoides. To złota godzina.W końcu podziwiam winobluszcz zaroślowy - Parthenocissus inserta.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji