Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2020-12-11 Chrzanów - przed wieczorem
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «

#18689
od września 2006

2020.12.20 13:33 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
To było w drodze do Jaworzna. Oczywiście trudno to określić tak jak w tytule, bo to było nieco po godzinie 15.00. Tym nie mniej chmury i mgła potęgowały mroczną atmosferę. Teraz spoglądam z ulicy Śląska do parku.Teraz obchodzę tak zwany PSI-stanek, czyli wybieg dla psów pomiędzy ulicami Śląska i Balińska.Zerkam w stronę ulicy Śląska. Mocny akcent to ognik szkarłatny - Pyracantha coccinea.Opuszczając tę okolicę zwracam uwagę na przycinaną forsycję pośrednią - Forsythia intermedia.

Teraz wchodzę w ulicę Śienkiewicza. Na pierwszym planie jest żywopłot z ognika szkarłatnego - Pyracantha coccinea.Teraz bohaterem dłuższej sesji zdjęciowej uczyniłem jesion wyniosły - Fraxinus excelsior.W tej okolicy jest jeszcze zielony glistnik jaskółcze ziele - Chelidonium majus.Przechodząc na drugą stronę ulicy zatrzymałem się na pasie rozdzielającym jezdnie.Spojrzałem z góry na starca zwyczajnego - Senecio vulgaris.Przyjrzałem się kwiatom róży.Po drugiej stronie ulicy zauważyłem osypanego owocami klona jawora - Acer pseudoplatanus.Kolejne drzewo to wierzba biała - Salix alba "Tristis".W przydrożnym żywopłocie jest jako tako zaskoczony dziki bez czarny - Sambucus nigra.

Spoglądam teraz za siebie. W kępie drzew skrywa się PSI-stanek.Teraz wchodzę na przystanek autobusowy. Oto agresywnie przycięte klony zwyczajne - Acer platanoides.

Oto ciekawa odmiana trzmieliny pnącej - Euonymus fortunei.

I jeszcze jeden agresywnie przycięty klon zwyczajny - Acer platanoides.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2020 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji