Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-02-08 Chrzanów - kolejne polowanie na kwiaty
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#18789
od września 2006

2021.02.17 17:57 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Na jednym z portali społecznościowych, innym niż FB powstało wydarzenie o kwiatach i śniegu. Ponieważ w nocy trochę popadało wybrałem się na poszukiwanie odpowiednich uprzednio rozpoznanych planów zdjęciowych. Na początku park miejski. Po drodze trawers placu zabaw i jedlica - Pseudotsuga menziesii.Do parku wchodzę w okolicy dobrze znanego wszystkim dzikiego bzu czarnego - Sambucus nigra.Pierwsze kwiaty to oczar japoński - Hamamelis japonica.

Kolejny obiekt to kalina wonna - Viburnum farreri.

Przechodząc przez park zwróciłem uwagę na grab pospolity - Carpinus betulus.W sąsiedztwie muzeum mamy drugie skupisko oczaru japońskiego - Hamamelis japonica.

Jest tutaj również leszczyna - Corylus avellana "contorta".

Tutaj mamy również okazałego klona jawora - Acer pseudoplatanus.

Teraz wchodzę do ogrodu przy Domu Urbańczyka.Tutejszy oczar chiński - Hamamelis mollis dopiero rozchylił pączki. Obserwuję go od 1984 roku.Następnie przeszedłem w okolicę Urzędu Miejskiego, gdzie dokumentuję bratki.Nieco dalej przy alei Henryka w skrzynce rośnie sobie pieris japoński - Pieris japonica "Valley Rose".

Część jego pąków kwiatowych również się otworzyła.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji