Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-04-20 Jaworzno - na północ od Jelenia Łęgu - Przemszą pod prąd
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#18886
od września 2006

2021.04.22 21:14 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Zostało nam około 20 metrów do spotkania Wąwolnicy z Przemszą. Przemsza znajduje się po prawej stronie zdjęcia.Teraz mamy obie rzeki, których złączenie zasłania głóg - Crataegus.

Oto wierzchołek złączenia obu rzek. W tym miejscu widać, że za powstrzymanie płynięcia Wąwolnicy odpowiada podwyższony poziom cieczy w Przemszy.Zielona plama na szczycie wierzchołka to pokrzywa - Urtica dioica.

Teraz zerkam dalej z biegiem Przemszy. Wyraźnie widać, że jest tam ciecz o wysokiej zawartości wody.Teraz ruszam w górę rzeki idąc oczywiście jej lewym brzegiem.Po drodze mijam suchy pęd dziewanny drobnokwiatowej - Verbascum thapsus.

Idąc dalej zauważam drzewa podcięte przez bobry.

Są tutaj kolejne krzewy głogów - Crataegus.

W zaroślach skrywa się bluszczyk kurdybanek - Glechoma hederacea.

Idę dalej.

Są ślady aktywności dzików.Teraz bohaterem bardzo długiej sesji zdjęciowej jest pięciornik piaskowy - Potentilla arenaria. Oto pierwsza roślina.Oto druga roślina.

Zbliżam się do wału przeciwpowodziowego. Zapewne cały ten teren pełni rolę terenu zalewowego.Wchodzę na wał. Zerkam na Przemszę. W oddali widać wieżę kościoła w Dziećkowicach.Idziemy dalej. Widać też most przez który przeprawię się na drugą stronę rzeki.Zbliżamy się do mostu.

Jesteśmy już na linii kolejowej i zerkamy na północ.Za chwilę wejdę na most i rozpocznę przeprawę.I w końcu widok mostu od strony Mysłowic. Cała trasa miała niecałe 400 metrów długości.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji