Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-04-30 Chrzanów - tu i ówdzie w mieście
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#18904
od września 2006

2021.05.09 09:52 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Podczas tego wyjścia na miasto tym razem najważniejsze były sprawy urzędowe. Jak zawsze dokumentowałem przyrodę robiąc zdjęcia i wideoklipy dla przyszłych filmów. Na początku park miejski i lipa drobnolistna - Tilia cordata.

Następnie otoczenie Urzędu Skarbowego i wiąz górski - Ulmus glabra.

Potem udałem się jeszcze do Urzędu Miejskiego i po definitywnym załatwieniu spraw zacząłem swobodnie dokumentować to i owo. Oto aleja Henryka i konyza kanadyjska - Conyza canadensis.Oto stokrotka pospolita - Bellis perennis pomiędzy dwoma mniszkami - Taraxacum.

Oto przetacznik rolny - Veronica agrestis.

Jest też tutaj rogownica pięciopręcikowa - Cerastium semidenandrum.

Następnie dokumentuję kwitnącą skimię japońska - Skimmia japonica.A to już okolica alei Henryka przy skrzyżowaniu z ulicą Grunwaldzka. Tutaj dokumentuję podbiał pospolity - Tussilago farfara.Teraz przemieściłem się na ulicę Świętokrzyską, gdzie dopadłem bardzo obfity płat jasnoty purpurowej - Lamium purpureum.

Odcinek tej ulicy bliżej rynku to po prostu kamienna pustynia.Potem powróciłem do domu. Po dłuższej przerwie ponownie ruszyłem na miasto. Oto dobrze wszystkim znana robinia akacjowa - Robinia pseudoacacia.Oto parking Biedronki przy ulicy Sienna i stulicha psia - Descurainia sophia.Oto chaszcze przy linii kolejowej od strony ulicy Stara Huta.Oto dziki bez czarny - Sambucus nigra po drugiej stronie linii kolejowej. Tu zaczyna się ulica Fabryczna.Następnie udałem się na nieużytki pomiędzy ulicami Fabryczna i Borowcowa. Oto przetacznik blady - Veronica sublobata.Oto rzeżusznik piaskowy - Cardaminopsis arenosa.Tę tajemniczą rozetkę uważam za kozibród - Tragopogon.

I na zakończenie wilczomlecz obrotny - Euphorbia helioscopia.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji