Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-05-07 Jaworzno - od Chrząstówki do Śródmieścia
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#18911
od września 2006

2021.05.13 08:12 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W dalszym ciągu jesteśmy w Parku Chrząstówka. Teraz oglądam wierzbę iwę - Salix caprea.Kolejne drzewo to brzoza brodawkowata - Betula pendula oglądane z dołu do góry.Trzeci gatunek to głóg jednoszyjkowy - Crataegus monogyna.

Oto ostatnie spojrzenia na ten park.Potem był powrót do miasta i kilka chwil przerwy w redakcji. Następnie ruszyłem na miasto, Na początku kasztanowiec zwyczajny - Aesculus hippocastanum z placu kościelnego.Potem zielony daszek na prawo od schodów.Dominuje rogownica pospolita - Cerastium holosteoides.

Poza mniszkiem - Taraxacum barwnym akcentem jest jasnota różowa - Lamium amplexicaule.

Teraz schodzę ulicą Mickiewicza. Oto martwa wiśnia piłkowana - Cerasus serrulata sprzątana przez rozszczepkę pospolitą - Schizophyllum commune.

Oto kwitnące drzewo tego gatunku.Oto martwe drzewo tego gatunku.A potem zaczęła się ulewa. Jednakże po dłuższej przerwie i zwiedzeniu galerii Galena kontynuowałem fotografowanie. Oto niebo, planty i hałda.Oto wciąż trwające wierzby białe - Salix alba "Tristis".Po drugiej stronie ulicy Grunwaldzka wiśnie piłkowane - Cerasus serrulata mają się bardzo dobrze.

Oto ich kwiaty z bliska.Jestem już w górnej części ulicy Mickiewicza. Oto popłoch pospolity - Onopordum acanthium.Wracam na rynek.Wracam do zielonego daszku przy kościele. Oto jasnota purpurowa - Lamium amplexicaule po deszczu.

Wracam na przystanek przy Galenie. Czekając na autobus sfotografowałem jeszcze brzozę białochińską - Betula utilis ssp. albosinensis. Oto jej męskie kotki.

Oto jej żeńskie kotki.Oto jej ubiegłoroczne owocostany.

#18927
od września 2006

2021.05.13 12:23 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Dla podciągnięcia
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji