Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-05-20 Chrzanów - za cmentarz żydowski i z powrotem
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#18945
od września 2006

2021.05.25 10:39 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tym razem postanowiłem po raz kolejny udać się do doliny Chechła aby sprawdzić jak rzeka sprawuje się po ostatnich opadach deszczu. A poza tym to kolejne gromadzenie bazy wideoklipów dla przyszłych filmów, ale o tym już wiecie. Na początku wyjście na ulicę Oświęcimską i trzmielina zwyczajna - Euonymus europaea. To będzie dłuższa sesja zdjęciowa.

Oto główny ciąg ulicy i babka lancetowata - Plantago lanceolata.

Rozwijają się również wiechy kupkówki pospolitej - Dactylis glomerata.

A to już opuszczony dom - była piekarnia - w miejscu gdzie ulica Focha przechodzi w ulicę Grzybowskiego. Tutaj dokumentuję okazały lilak pospolity - Syringa vulgaris.Dalej idę ulicą Focha. Na początku mijam rozkwitającą sosnę zwyczajną - Pinus sylvestris.Główny drzewostan tej ulicy stanowi głóg pośredni - Crataegus x media.Nieco dalej po przejściu skrzyżowania z ulicą Sokoła dokumentuję złotlin japoński - Kerria japonica.

Kolejny przeskok. Oto skrzyżowanie ulicy Stara Huta z ulicą Sienna i pieprzycznik przydrożny - Cardaria draba.Teraz zerkam na nasyp linii kolejowej od strony ulicy Świętokrzyska. Jak widać kolej próbuje przeciwdziałać jego zarastaniu.Kolejne trzy gatunki udokumentowałem przy ulicy Fabryczna. Na początku po pierwsze przytulia czepna - Galium aparine.Po drugie jaskier rozłogowy - Ranunculus repens.

Po trzecie gorczycznik pospolity - Barbarea officinalis.

Teraz, tradycyjnie przechodzę przez nieużytki pomiędzy ulicami Fabryczna i Borowcowa. Tutaj rozkwita rukiewnik wschodni - Bunias orientalis.Z kolei na poboczu ulicy Borowcowa mamy drugą populację pieprzycznika przydrożnego - Cardaria draba.Teraz zmierzając do doliny Chechła w zaroślach na południe od cmentarza żydowskiego zauważam żółciaka siarkowego - Laetiporus sylphureus na pniu żywej robinii akacjowej - Robinia pseudoacacia.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji