Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-05-25 Chrzanów - dwie sesje filmowe
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#18956
od września 2006

2021.05.31 09:23 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tak jak w tytule i do tego niezbyt daleko. Zaczynam od skrzyżowania ulic Oświęcimska i Grunwaldzka. Oto żeńskie, prawdopodobnie już zapylone kwiaty orzecha włoskiego - Juglans regia.

Męskie kotki już opadły.Teraz przyspieszając mijam skrzyżowanie ulic Grunwaldzka i Kościuszki.Oto sałata kompasowa - Latuca serriola na trawersie Biedronki od strony ulicy Grunwaldzka.Oto koniczyna biała - Trifolium repens. Ta sama Biedronka ale od strony ulicy Świętokrzyska.

Tutaj też zakwitł ślaz zaniedbany - Malva neglecta.Trafił się również stulisz Loesela - Sisymbrium leoselii.Teraz idę ulicą 3 Maja.Tutaj bohaterem dłuższej sesji zdjęciowej stał się omieg kaukaski - Doronicum columnae.

Idąc dalej wyszedłem w miejscu gdzie z jednej strony dobija ulica 3 Maja a z drugiej pod linią kolejową przechodzi ulica 29 Listopada.Tutaj udokumentowałem początek wegetacji maruny bezwonnej - Matricaria perforata.Tutaj natrafiłem na kapustę rzepak - Brassica napus.Pierwszą sesję zdjęciową kończy koniczyna drobnogłówkowa - Trifolium dubium.

Po dłuższej przerwie spowodowanej gwałtownym wzrostem wilgotności powietrza ponownie wyszedłem na miasto. Oto ulica Oświęcimska i karagana syberyjska - Caragana arborescensa.

Oto ulica Piłsudskiego i podagrycznik pospolity - Aegopodium podagraria.Idę dalej tą ulicą. Oto ogród przy I LO i magnolia purpurowa - Magnolia liliflora.A to już parking przy Biedronce od strony ulicy Sienna i ślaz dziki - Malva sylvestris.

Tutaj też dokumentuję wiesiołka - Oenothera porażonego przez wroślika - Peronospora arthurii.Tutaj także wyrasta sałata kompasowa - Lactuca serriola.

Jest i lucerna nerkowata - Medicago lupulina.Oto tutejszy mak wątpliwy - Papaver dubium.

Oto tutejsza bylica pospolita - Artemisia vulgaris.

Oto tutejsza prawie fioletowa wyka brudnożółta - Vicia grandiflora.Kolejny plan filmowy to ulica Łowiecka. Tutaj na rozwijające się kwiatostany derenia świdwy - Cornus sanguinea.

Kilkanaście z nich zaatakował mączniak - Erysiphe tortilis.

I już zupełnie na koniec stokłosa miękka - Bromus hordeaceus z ulicy Oświęcimska.

#1
od maja 2021

2021.05.31 13:06 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Bohdan Piętka (bohdan1)
Widziałem Pana z okna autobusu wchodzącego z ulicy Oświęcimskiej w ulicę Łowiecką i fotografującego kwiatostany derenia świdwy.

Pozdrawiam,
Bohdan Piętka

#18957
od września 2006

2021.05.31 14:49 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Dzięki.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji